• In English
 • 12 квітня 2021 року презентували фінальний проект Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 12 квітня 2021 року о 18:53

  Сьогодні відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення проекту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі Першої леді Олени Зеленської. Обговорення було присвячене фінальній версії документа Стратегії перед її винесенням на розгляд Кабінету Міністрів. Розробка Стратегії відбувається у межах ініціативи Олени Зеленської.

  На засіданні Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій представив результати роботи групи, а саме – проект Національної стратегії. Також учасники засідання обговорили подальші кроки по виконанню передбачених завдань і заходів.

  Одним з ключових напрямків Нацстратегії є фізична безбар’єрність, над яким наразі активно працюють експерти Мінрегіону. Адже фізичний рівень безбар’єрності є базовим для Стратегії, оскільки доступність публічного простору та транспорту є передумовою щоденного пересування громадян. Це те, що стосується всіх: людей з інвалідністю, молодих батьків, людей старшого віку та кожного, хто прагне комфортного простору для себе та своїх близьких.

  «Ми ставимо перед собою надзвичайно амбітні цілі – це доступність усіх об’єктів фізичного оточення, зокрема житлових та громадських будівель, об’єктів благоустрою для всіх соціальних груп, незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання чи інших ознак. Спільними зусиллями держави, експертного середовища та громадськості ми визначили три ключові блоки ініціатив, які можуть усунути фізичні бар’єри з щоденного життя: запровадження якісної системи моніторингу та контролю у сфері доступності, покращення нормативно-правової та нормативної бази у сфері доступності та підвищення якості освіти для фахівців у сфері доступності», – зазначив Олексій Чернишов.

  Мінрегіон у 2021 році продовжує вдосконалення нормативної бази у будівництві, зокрема продовжуються роботи з розроблення та внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», яку планується затвердити у поточному році. Відповідно до технічного завдання проект зміни буде стосуватися коригування окремих вимог щодо інклюзивності будівель і споруд та їхнього взаємоузгодження з іншими нормативними актами. Також на поточний рік Міністерством заплановано оновлення щодо врахування сучасних вимог безбар’єрності, ряду відповідних будівельних норм.

  Нагадаємо, що розробка Національної стратегії створення в Україні безбар’єрного середовища ведеться по шести напрямах: економічна, освітня, цифрова, суспільна, громадянська та фізична безбар’єрність. Роботою над кожним напрямом займаються керівники ключових зацікавлених органів виконавчої влади, відповідно профільні Міністри.