• In English
 • 11 серпня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 серпня 2023 року о 16:31

  Головне:

  • ЄБРР допоможе Україні перевести теплові об’єкти генерації на низьковуглецеві джерела енергії
  • «Укрнафта» проведе перші за 10 років сейсмологічні розвідувальні роботи
  • Уряд схвалив законопроект про створення реєстру установок на біопаливі для адміністрування нульової ставки екоподатку

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  • Міненерго, ЄБРР та компанія PwC провели спільну нараду для актуалізації проекту ЄБРР щодо низьковуглецевої реконструкції об’єктів генерації. У межах проекту буде визначено перелік теплогенеруючих інфраструктурних об’єктів, яким було завдано значних збитків та руйнувань, та розроблено план дій щодо залучення фінансування для переведення генеруючих об’єктів на альтернативні низьковуглецеві джерела енергії. Після актуалізації завдання ЄБРР та PwC проведуть аналіз вугільних ТЕС та ТЕЦ, зроблять аудит завданих збитків та сформують перелік об’єктів, які візьмуть участь у програмі.
  • Рішенням загальних зборів акціонерів ПАТ "Центренерго" від 7 серпня 2023 року затверджено новий склад Наглядової Ради товариства.
  • Міжнародний енергетичний кластер (МЕК) завершив розробку пілотного проекту "Реновація енергетичної інфраструктури АТ "Миколаївобленерго" з переведенням на клас напруги 20 кВ. Одним із етапів проекту стане перехід на більш сучасне, енергоефективне обладнання класу напруги 20/0,4 кВ замість використовуваного 10(6)/0,4 кВ.
  • Робоча група «Укргідроенерго» на чолі з генеральним директором Ігорем Сиротою взяли участь в зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку в офісі ЄБРР у Варшаві. На ній було обговорено деякі аспекти майбутньої міжнародної угоди про реалізацію «Проекту аварійного відновлення гідроелектростанцій». Обговорили дорожню карту щодо потенційних закупівель, найближчу ініціацію отримання державної гарантії для кредиту та деякі аспекти умов майбутньої міжнародної угоди про реалізацію «Проекту аварійного відновлення гідроелектростанцій». Перемовини дали можливість узгодити ряд важливих для потенційної реалізації проекту питань», - повідомляють в державній компанії.

  Газ

  Найбільші світові компанії енергетичного ринку, попри воєнні виклики, зберігають природний газ в українських підземних сховищах газу. Іноземні трейдери можуть зберігати природний газ в Україні без розмитнення впродовж 3 років та безперешкодно реекспортувати до газосховищ в інші країни.

  Пальне

  • ПАТ «Укрнафта» проведе перші за 10 років сейсмологічні розвідувальні роботи. Наразі підготовлені два проекти на проведення 3D сейсморозвідувальних робіт у 2023р. Загальна площа – 180 кв км. Також компанія розпочала роботу в межах єдиного спецдозволу із геологічного вивчення. Там заплановано проведення 3D-сейсміки цьогоріч та буріння пошукової свердловини у 2024р. Загалом, спеціалісти «Укрнафти» розробили та розпочали виконання трьох важливих програм із геологічного вивчення:
  • 3D сейсмічних досліджень на 2023-2027рр;
  • геохімічних досліджень на 2023-2027рр;
  • пошуково-розвідувального та експлуатаційного буріння на 2024р.
  • Кабінет Міністрів схвалив проект змін до закону про альтернативні види палива щодо створення реєстру установок, які використовують біопаливо як єдиний вид палива. Створити реєстр таких установок пропонується з метою адміністрування встановлення нульової ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю, що утворюються при спалюванні біопалива.

   

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  11 серпня: Ситуація в енергетиці