• In English
 • 11 липня розпочнеться кампанія розкриття суб'єктами господарювання своєї структури власності та кінцевих бенефіціарів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 01 липня 2021 року о 16:15


  1 липня розпочався дводенний міжвідомчий дискурс «Випрозорювання кінцевої бенефіціарної власності: уроки та перспективи», який проводиться за підтримки ОБСЄ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства фінансів та Державної служби фінансового моніторингу України.

  Учасниками заходу були обговорені питання, що стосуються проблем верифікації даних про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) компаній та підвищення ефективності режиму розкриття інформації про КБВ у різних країнах. Також під час дискурсу окрема увага приділяється ключовим аспектам виявлення прихованих важелів контролю і зловживання корпоративними механізмами управління з точки зору запобігання та протидії відмиванню коштів та досвіду створення та ведення реєстрів бенефіціарної власності.

  У свою чергу Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін наголосив на важливості проведення такого заходу та відзначив допомогу, яку міжнародні партнери здійснюють для забезпечення ефективного механізму розкриття інформації про бенефіціарну власність.

  «Впевнений, що спільні зусилля допоможуть зміцненню механізму розкриття інформації про бенефіціарну власність та впровадженню ефективних заходів щодо виконання Міжнародних стандартів боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму і розповсюдженням зброї масового знищення (рекомендацій FATF). Мінфіном вже запущено процес обов'язкового розкриття всіма компаніями України своєї структури та справжніх кінцевих бенефіціарних власників! Так, з 11 липня 2021 року набирає чинності Положення про форму та зміст структури власності. Даний наказ Мінфіну зобов’язує всі вітчизняні компанії з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника в обов’язковому порядку надавати відповідну інформацію державному реєстратору», - сказав він.

  Також Денис Улютін підкреслив, що дана ініціатива стане важливим інструментом у боротьбі з незаконними фінансовими потоками, ухиленням від сплати податків, корупцією, відмиванням коштів та фінансування тероризму. Крім того, розкриття цієї інформації сприятиме ефективному запуску ринку землі за участі лише громадян України та запобігатиме входженню компаній країни-агресора в приватизаційні процеси.