• In English
 • 100 кінодокументів з архіву українського німого кіно - відтепер в онлайн доступі
  Державна архівна служба України, опубліковано 15 вересня 2021 року о 08:30

  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час прес-конференції в Укрінформі презентував онлайн-проект «Архів українського німого кіно».

  Арсенал такої архівної кіно-платформи наразі складає перші 100 кінодокументів, і вже вони є доступними для користувачів.

  Надалі проект «Архів українського німого кіно» поповниться ще новими кінороботами, загальна кількість яких складатиме близько 189 кінодокументів.

  На думку керівника Укрдержархіву, така подія є знаковою для Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного.

  Оскільки, проект створить можливість для презентації аудіовізуальної спадщини України, і відтепер користувачі зможуть віднайти ілюстративний матеріал для наукових, художніх та публіцистичних творів.

  Також він буде корисним для сучасної документалістики, де є потреба в якісних цифрових архівних копій для створення подальших нових творів.

  Проект орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів та для широкого кола користувачів.

  «До кінця цього року з’являться ще декілька нових онлайн-платформ Національного архівного фонду» - анонсував Анатолій Хромов.

  У свою чергу керівник Центру кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» та головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька назвала запуск проекту цінним, адже він дозволить вирішити низку питань для перегляду хронікальних матеріалів у вільному доступі.

  За словами старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, кандидата історичних наук Яни Примаченко, доступ до кінохроніки і документального кіно тих часів, що зображує розбудову нової української держави, чим презентує сучасну Україну, як європейську державу з великою історією.

  «Кінематографічна спадщина набуває особливого значення тоді, коли нею можна користуватися, що підкреслює важливість саме цих скарбів, які знаходяться в наших архівах. Це дозволить отримати нові знання, забезпечити свою національну пам'ять і творити нову реальність», – переконана перший заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова.

  Ознайомитися із архівом українського німого кіно можна за посиланням.