• In English
 • 10 лютого: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 лютого 2023 року о 19:10

  Головне:

  • Енергосистема України зазнала сьогодні масованого ракетного удару: є влучання в об‘єкти генерації, а також високовольтної інфраструктури 
  • АТ «Херсонобленерго» отримало 45 тонн енергетичного обладнання для проведення ремонтних і відновлювальних робіт
  • Ентоні Маріно очолив наглядову раду Нафтогазу

   Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  Енергосистема України зазнала сьогодні 14-го масованого ракетного удару та вночі – 16-ї атаки ворожими БПЛА.

  Основною ціллю росії знову були електростанції та об’єкти високовольтної мережі. Географія уражень – східні, західні і південні регіони України.

  Найбільш складна ситуація наразі на Харківщині. Зараз там тривають аварійні відключення. Мережеві обмеження через атаку діють на Хмельниччині, а також зберігаються на Одещині та Київщині.

  Дефіцит в енергосистемі – значний.

  Ремонтні бригади «Укренерго» вже займаються ліквідацією наслідків прильотів та розпочинають аварійно-відновлювальні роботи.

  В інших регіонах поступово покриття споживання повертається в межі визначених лімітів.

  Оприлюднений раніше графік проведення вимірів фактичного споживання електроенергії наразі скасовано. Про новий розклад проведення вимірів та необхідного для цього зняття обмежень споживання буде повідомлено додатково.

  АТ «Херсонобленерго» отримало 45 тонн енергетичного обладнання для проведення ремонтних і відновлювальних робіт на постраждалих від російських атак енергетичних об’єктах Херсонської області. Серед обладнання, яке було передане херсонським енергетикам, - трансформатори, генератори, роз'єднувачі, обладнання для ремонту ЛЕП. Обладнання отримано завдяки Польщі, Німеччині, Литві та Азербайджану.

  Газ

  Ентоні Маріно очолив наглядову раду Нафтогазу. Таке рішення прийняла новостворена наглядова рада компанії сьогодні на своєму засіданні. Ентоні Маріно – спеціаліст з розвідки та видобування з понад 38-річним досвідом роботи в нафтогазовій сфері. Обіймав посади виконавчого директора, президента та СЕО міжнародної компанії з розвідки та видобутку вуглеводнів з ринковою капіталізацією $4 млрд Vermilion Energy. Нині Ентоні Маріно є президентом та CEO енергетичної компанії Tenaz Energy.

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  10 лютого: Ситуація в енергетиці