• In English
 • 1 мільйон євро: ЄС і Німеччина нададуть 100 грантів по 10 тисяч євро українським підприємствам
  Міністерство економіки України, опубліковано 16 січня 2024 року о 18:05

  У межах ініціативи EU4Business за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини, мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) України з експортною спроможністю та інноваційним потенціалом можуть отримати 100 грантів до 10 000 євро кожен для відновлення, розвитку та стійкості у часи війни.

  «Від початку повномасштабної російської агресії ЄС і Німеччина спільно через програму EU4Business здійснили п’ять грантових конкурсів, в межах яких надали понад 5,5 млн євро для більше ніж 1100 українських ММСП. Для економіки України в часи війни надважливо підтримувати ММСП, щоб вони вистояли, щоб у подальшому поступово відновилися і розвивалися. Кожен підприємець важливий і кожне окремо взяте підприємство допомагає країні: забезпечує робочі місця, сплачує податки та підтримує економічну діяльність», – прокоментував в/о керівника відділу “Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля”  Представництва Європейського Союзу в Україні Генрік Вітфельт.

  “Підтримка й стимулювання розвитку українського малого й середнього бізнесу є надзвичайно важливими зараз, коли наша країна воює. Адже саме активний бізнес тримає економіку і дозволяє забезпечувати оборонні потреби, які ми фінансуємо за рахунок сплачених ним податків. Ми вдячні нашим партнерам за програми грантової підтримки підприємців. Особливо тим, які працюють в переробній сфері, виготовляють продукцію високої доданої цінності, збільшують експортний потенціал України”, - зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун. 

  Подати заявку на отримання гранту можна через сайт http://100grants4smes.net.ua  – з 16 січня до 11 лютого 2024 року.

  До участі у конкурсі запрошуються ММСП, що працюють в сферах:

  ●      Переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість).

  ●      Креативних індустрій.

  ●      Логістики та транспорту.

  ●   Інші сектори з потенціалом експорту або створення  інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги).

  «Саме ММСП є однією із ключових рушійних сил економічного відновлення України. Команда EasyBusiness вже має досвід у грантовій підтримці підприємців і вбачає позитивний результат у розвитку ММСП. Ми вдячні Європейському Союзу та уряду Німеччини за підтримку України через програму EU4Business. Завдяки 1 млн євро 100 підприємців зможуть розвивати експортні можливості та працювати над виходом на інші ринки», – відзначає виконавчий директор EasyBusiness Дмитро Ливч.

   Довідково

  Запланована хвиля грантів сприятиме реалізації цілей урядової ініціативи #єРобота під егідою Міністерства економіки України.

  Грантовий конкурс проводиться у межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських ММСП, а також підтримку інновацій та експорту.