• In English
 • 1 червня: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 червня 2022 року о 19:48

  Головне:

  - Бажаючі взяти дитину на виховання у сім’ю зможуть подати необхідні документи онлайн. Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке спрощує для бажаючих взяти дитину на виховання у сім’ю подання документів та отримання первинної консультації завдяки цифровізації. Отримати первинну консультацію щодо усиновлення відтепер можна буде як під час особистого прийому, так і онлайн. За результатами консультації людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем, або обрати іншу форму сімейного виховання - опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя, або зробити висновок щодо передчасності свого рішення, що убезпечить дитину від травматизації внаслідок скасування усиновлення. Також відповідно до рішення Уряду бажаючі взяти на виховання дитину у сім’ю зможуть подати заяву не лише в паперовій формі, але і в електронній через особистий кабінет на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг, прикріпивши до неї необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем. Довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, буде одночасно надаватися як людині, так і відповідній службі у справах дітей, отже її туди не потрібно буде «доносити» самостійно.

  - На соціальній платформі єДопомога від сьогодні можна подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій. Від сьогодні люди, які знаходяться на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або територіях, на яких відбуваються активні бойові дії, а також внутрішньо переміщені особи можуть сформувати на соціальній платформі єДопомога заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. Для цього потрібно заповнити персональні дані та вказати IBAN, міжнародний номер банківського рахунку. Цей номер можна дізнатись в особистому кабінеті або у застосунку Банку, де відкритий банківський рахунок людини.

  - В Україні працюють мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну. До уваги громадян! Мінсоцполітики разом з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» започаткували роботу в Україні мобільних бригад, які допомагають постраждалим через війну. У складі цих бригад – психолог, фахівець із соціальної роботи, юрист, медичний працівник та водій. Яку реальну допомогу отримають всі, хто звернувся до такої мобільної бригади? Перш за все – це екстрена перша психологічна допомога та психосоціальна підтримка, фахова юридична консультація, а також онлайн-консультація фахового лікаря. Окрім допомоги он-лайн, мобільні бригади виїжджають до залізничних та автовокзалів, пунктів пропуску через державний кордон, евакуаційних центрів, притулків та надають гуманітарні набори постраждалим. У 11 областях України (Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Івано-Франківській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Хмельницькій та Дніпропетровській) працює близько 50 таких мобільних команд соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від війни. Лише за два місяці діяльності фахівці надали понад 7 тисяч юридичних консультацій, понад 8 тисяч осіб отримали психологічну підтримку, а понад 16 тисяч – соціально-психологічну допомогу з питань, пов’язаних з переселенням та війною.

  - У червні працюючі пенсіонери отримають перераховані пенсії. У червні працюючі пенсіонери одержать підвищені, починаючи з квітня, розміри пенсії після перерахунку відповідно до статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. На рахунки працюючих пенсіонерів в уповноважених банках та у виплатних відомостях Укрпошта разом з підвищеною пенсією за червень включається доплата до раніше виплачених пенсій за квітень і травень. Перерахунок Пенсійний фонд України здійснив автоматично на підставі звітності роботодавців про страхових стаж та заробітну плату, набуті після 01 березня 2020 року. Перерахунок проведено тим працюючим пенсіонерам, яким пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому, тобто до 01 квітня 2020 року. Розмір збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально залежно від тривалості страхового стажу і заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія. Для тих працюючих пенсіонерів, пенсії яких виплачуються у мінімальному розмірі, додаткові перерахунки будуть проведені з 1 липня.

  - Більше 2,5 тисячі людей, які евакуюються з «гарячих точок», отримали 6 мільйонів гривень миттєвої допомоги, профінансованої Мінсоцполітики з гуманітарного рахунку. За два тижні роботи програми миттєвої допомоги людям, які евакуюються потягами з місць активних бойових дій, окупованих, оточених або заблокованих населених пунктів, більше 2,5 тисяч людей отримали 6 мільйонів гривень. В рамках проекту люди, які евакуюються потягами з «гарячих точок», отримують одноразову миттєву допомогу просто під час евакуації в розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну іншу особу. Мінсоцполітики фінансує виплату такої допомоги за рахунок коштів, які надходять від благодійників на гуманітарний рахунок, відкритий в Національному банку України для допомоги постраждалим від війни. Кошти Мінсоцполітики перераховує Укрпошті, яка забезпечує виплати людям одразу після прибуття на безпечні території. Людині не потрібно нікуди звертатись для оформлення цієї виплати - інформацію для виплат про людей, які евакуюються, надають працівники Укрзалізниці, які збирають її безпосередньо під час руху евакуаційних потягів.

  - Більше 2 мільйонів внутрішньо переміщених осіб отримали майже 9 мільярдів гривень допомоги на проживання Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що протягом квітня-травня на виплату допомоги на проживання Мінсоцполітики спрямувало майже 9 мільярдів гривень. В результаті, допомогу на проживання отримали більше 2 мільйонів людей. Зокрема протягом останнього тижня було перераховано дев`ятий транш в розмірі 1,6 мільярдів гривень для виплати допомоги на проживання майже 272 тисячам людей.

  - В Україні 99 ІРЦ припинили надання послуг через вторгнення рф. Станом на 30 травня 2022 року 568 інклюзивно-ресурсних центрів України продовжують надавати послуги з комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку та супроводу. До повномасштабної війни мережа нараховувала 667 ІРЦ, наразі 99 центрів знаходяться в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях, зруйновані чи пошкоджені внаслідок агресії рф.

  - 1 червня 2022 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення та впровадження інноваційних технологій. До 5 премій щорічно присуджується за особливі досягнення в розробленні та впровадженні інноваційних технологій у виробництво та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції. На здобуття Премії можуть висуватися роботи, результатом яких є реалізовані інноваційні проекти. Авторський колектив може складатися з десяти безпосередніх виконавців.

  - Львівські медики провели перший успішний забір стовбурових клітин у дитини. 26 травня команда медиків у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше провели успішний забір стовбурових клітин у дитини. Ці клітини мають допомогти 4-річному пацієнту, якого лікують від нейробластоми, швидше одужати після високодозової хімієтерапії. Упродовж 5 днів медики готували пацієнта до процедури, очікуючи максимальної кількості клітин у крові. Далі відбувся процес забору за допомогою спеціального сепаратора Amicus, який, пропускаючи кров, відбирає з неї стовбурові клітини та повертає кров назад. За 5 годин медики отримали достатню кількість матеріалу, який заморозили і помістили у спеціальне сховище з рідким азотом. Зібраний матеріал зберігатиметься у кріобанку відділення дитячої онкології та ТКМ за температури -196 ℃ до того часу, коли дитина буде готова до трансплантації. Зараз Максимко вдома, незабаром він має повернутись у лікарню, де зможе пройти спеціалізоване лікування: високодозову хімієтерапію і трансплантацію кісткового мозку.

  - МОЗ закупило та розподілило у регіони 600 моніторів пацієнта. Міністерство охорони здоров’я у рамках спільного із Світовим банком проекту закупило та поставило у регіональні лікарні 600 моніторів пацієнта виробництва компанії Philips. За допомогою згаданих моніторів відбувається безперервне відстеження основних показників життєдіяльності пацієнтів. Сучасні монітори пацієнта дозволяють контролювати фізіологічні параметри життєвих функцій організму - артеріальний тиск, пульс, серцеву діяльність та сатурацію. Також вони мають вбудований капнограф, який дає зможу лікарю - анестезіологу в операційній використовувати сучасний інгаляційний наркоз і контролювати баланс дихальної системи. Монітори пацієнта необхідні у відділеннях інтенсивної терапії для здійснення динамічного контролю стану важких пацієнтів. Доцільним є використання моніторів пацієнта у відділеннях екстреної медичної допомоги для моніторингу показників стану здоров’я пацієнта. Апарат оперативно надає необхідну інформацію, що дозволяє розставити пріоритети надання допомоги декільком пацієнтам одночасно. Нагадаємо, 600 моніторів пацієнта – це чергова із серії поставок обладнання для надання невідкладної і екстреної допомоги, закуплене за фінансування проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

  - За даними Українського центру оцінювання якості освіти, станом на 1 червня 2022 року форму для підтвердження тестування заповнили майже 190 тис. учасників. Бажання проходити національний мультипредметний тест у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, підтвердили майже 170 тис. осіб, та понад 20 тис. за кордоном. Нагадую, остаточно визначитися з вибором міста/країни і за потреби змінити населений пункт на той, де буде зручніше складати тестування, учасники зможуть на другому етапі, з 21 червня до 7 липня 2022 року. Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проходження ним основної сесії НМТ у межах основної сесії оцінювання. Уже з 10 червня до 20 червня буде відкрито реєстрацію на додаткову сесію НМТ, а також передбачено проведення спеціальної сесії, щоб кожен мав змогу навчатися в омріяному закладі вищої освіти.

  1 червня: Ситуація у соціальній сфері