07 квітня: Ситуація в енергетиці

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 квітня 2023 року о 19:48

Україна отримала 12 трансформаторів, закуплених за кошти Фонду енергетичної підтримки

НКРЕКП остаточно сертифікувала «Укртрансгаз» як оператора газосховищ

ЄС та США домовилися посилити співпрацю для зменшення залежності від російських ядерних матеріалів

 Стабільність інфраструктури

Електроенергія

АТ "Миколаївобленерго" за останній місяць отримало низку гуманітарних партій енергетичного обладнання та матеріалів від міжнародних партнерів та українських волонтерів. До складу отриманих компанією 169,7 тонн вантажів входять трансформатори, генератори, автоматичні вимикачі, трансформаторна олія, кабель, інструменти та спецодяг.

НКРЕКП схвалила новий порядок розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів при операціях експорту-імпорту електроенергії за спільною з європейськими країнами-сусідами процедурою.

Міністерство енергетики передало АТ "Вінницяобленерго" чергову партію енергетичного обладнання вагою майже 10,4 тонни. Вантаж включає трансформатори, генератори, ізолятори, кабель, а також високовольтні обмежувачі перенапруг. Ця гуманітарна допомога надійшла до України з Литви, Фінляндії, Молдови, Словенії, Норвегії, Німеччини та Латвії.

В Україну надійшло 12 трансформаторів, які придбані за кошти Фонду енергетичної підтримки України, створеного при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Необхідне обладнання на суму понад 2 мільйони гривень вже отримав оператор системи розподілу електроенергії однієї з прикордонних з росією областей. Донором, за кошти якого була здійснена закупівля, є Данське енергетичне товариство.

Газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 7 квітня прийняла остаточне рішення щодо сертифікації АТ «Укртрансгаз» (УТГ) як оператора газосховищ. Це відкриває можливості для зберігання газу не тільки європейських компаній, а і країн, зокрема тих, що не мають власних газосховищ.

Міжнародний вимір та санкції

Польська PKN Orlen розірвала останній нафтовий контракт з росією – без сплати штрафних санкцій. Договір PKN із Татнафтою спливав у 2024 році, та після припинення постачання «чорного золота» нафтопроводом «Дружба», у PKN з'явився аргумент про розірвання контракту.

У спільній заяві Євросоюзу й Сполучених Штатів, за підсумками десятої Енергетичної ради, вкотре рішуче закликають росію вивести свій персонал та військову техніку із Запорізької АЕС і повернути станцію під повний контроль її законному власнику – Україні. Крім того, члени Ради мають намір активізувати співпрацю, щоб зменшити залежність від росії у частині ядерних матеріалів і послуг паливного циклу.


За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом