З 1 серпня розпочато новий етап програми доступної іпотеки на житло - "єОселя". Тепер заявки для участі в програмі можуть подавати ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи та громадяни, які не мають власного житла відповідно до нормативної площі. Додатково, під 7% кредит на житло можуть отримати такі категорії громадян:
Програма "єОселя" спрямована на первинний ринок нерухомості з метою досягнення економічного зростання країни. Придбати квартиру можна буде у будинку, який не старше трьох років або в зводиться. Вибір квартири можливий в будинках, що будуються акредитованим банком-партнером забудовником.
Вимоги щодо нормативної площі та граничної вартості залишаються незмінними: 52,5 кв. м на одну особу та додатково 21 кв. м на кожного члена сім'ї. Умови для військовослужбовців, силовиків, медиків, педагогів та науковців залишаються без змін - вони можуть отримати пільгову іпотеку під 3% річних.
В Україні відкриється перший Дім Рональда МакДональда, який надасть можливість родинам безкоштовно проживати поруч під час госпіталізації дітей у медичних закладах. Батьки зможуть підтримувати та допомагати своїм маленьким пацієнтам під час їхнього лікування, сприяючи їхньому покращенню. Цей інноваційний проект «Дім Рональда МакДональда» є прикладом успішної співпраці між державою, приватним сектором та громадським суспільством. У майбутньому, під час відновлення охоронної системи після конфлікту, планується розширення сімейно-орієнтованого підходу до медичної допомоги дітям по всій країні. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки щедрим благодійним внескам як фізичних, так і юридичних осіб, які підтримують розвиток та розширення діяльності української фундації «Дім Рональда МакДональда».
МОН та «Благодійний фонд Руслана Шостака» підписали меморандум про співпрацю з метою забезпечення українських учнів та педагогів необхідними технічними засобами для дистанційного навчання. Оскільки на кінець минулого навчального року 1,5 мільйона школярів навчалися в онлайн-форматі, надання необхідних гаджетів для навчання визнано однією з пріоритетних цілей МОН. Вже разом з різними партнерами було постачено понад 96 тисяч засобів для вчителів та понад 34 тисячі для учнів. Проте залишається відкритим завдання щодо подальших 217 тисяч гаджетів, необхідних українським школярам.
Близько 400 осіб, які відзначилися своїм внеском у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, були винагороджені спеціальною виплатою за їх виняткові досягнення перед державою. У січні 2023 року Міністерство соціальної політики розробило постанову, яка забезпечує регулярні місячні виплати особам, які мають великі заслуги перед Батьківщиною за її оборону. Згідно з чинним законодавством, особи, які безпосередньо брали участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також члени сімей загиблих (померлих) героїв, отримують щомісячну грошову виплату, розмір якої становить від 20,1 тис. грн до 6,7 тис. грн. Ця виплата надається без урахування доходів одержувачів, включаючи пенсіонерів, оскільки спрямована на підтримку та визнання тих, хто відстоював територіальну цілісність України.
З 1 серпня стартувала чергова хвиля подачі заяв на гранти для розвитку переробних підприємств за урядовою програмою «єРобота». За грантовою програмою для переробних підприємств «Новий рівень» підприємці можуть отримати грант до 8 млн грн на розвиток бізнесу. При цьому обов'язковою умовою надання коштів є створення отримувачем гранту нових робочих місць, зокрема, він має створити від 25 робочих місць. «еРобота» включає ряд грантових програм, спрямованих на підтримку підприємництва та створення робочих місць. Серед цих програм - мікрогранти для старту та розвитку бізнесу, гранти на підтримку переробних підприємств, сприяння розвитку садівництва та виноградарства, а також підтримка тепличних господарств. Гранти доступні для всіх бажаючих, незалежно від наявності досвіду у сфері підприємництва.
Спільно з Мінцифри, Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні передали 30 мобільних кейсів громадам Дніпропетровщини, Київщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини. Це дасть можливість мешканцям цих громад отримувати державні послуги без відвідування ЦНАП. Концепція "Мобільного адміністратора" дозволяє громадянам, які не можуть відвідати ЦНАП, отримати необхідні державні послуги в зручних для них місцях, таких як дім, лікарня чи реабілітаційний центр, завдяки мобільним кейсам.
Починаючи з серпня, допомога внутрішньо переміщеним особам буде виплачуватись двічі в місяць - після 15 та 28 числа. Уряд України 11 липня прийняв постанову "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб", яка внесла зміни до порядку призначення виплат на проживання для цієї категорії осіб. Нові зміни спрямовані на надання підтримки особам та сім'ям у найбільш вразливих становищах. Серед ключових змін є перехід до двох виплатних періодів (15 та 28 числа кожного місяця), замість трьох (3, 13 та 23 числа кожного місяця), як це було раніше. Це означає, що Мінсоцполітики здійснюватиме нарахування та виплату допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб після зазначених дат. Отже, у серпні 2023 року більшість виплат допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб буде виконано після 15 серпня. Також, 28 серпня будуть нараховані та виплачені кошти тим, хто отримав або мав донарахування після 15.08.23. Важливо підкреслити, що розмір допомоги залишається незмінним:
Понад 1400 осіб вже зареєструвалися на платформі "Резерв для державної служби на звільнених територіях" для того, аби приєднатись до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях. Зараз понад 1200 із них вже прийняті в резерв та готуються до професійного навчання. Головною метою цього резерву є забезпечення висококваліфікованим персоналом обласних військових адміністрацій та інших державних органів, які відновлюють роботу на раніше звільнених територіях. В рамках цього резерву відбирають мотивованих фахівців різних спеціалізацій.
Майже 400 осіб, які відзначились при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, отримали виплату за особливі заслуги перед Батьківщиною. У січні 2023 р. Уряд ухвалив розроблену Мінсоцполітики постанову, яка забезпечила здійснення щомісячних грошових виплат громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною за захист державного суверенітету та територіальної цілісності України. Відповідно до чинного законодавства, особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також члени сімей загиблих (померлих) громадян з їх числа, отримують щомісячну грошову виплату у розмірі від 20,1 тис. грн до 6,7 тис. грн. Ця грошова виплата здійснюється незалежно від доходу отримувачів, у т.ч. – пенсій, адже спрямована на підтримку і вшанування тих, хто відстоював територіальну цілісність України.
У Вінницькій та Миколаївських областях розпочинається навчання кандидатів у помічники ветеранів. Наразі в цих областях формуються дві перші навчальні групи кандидатів у помічники, які за кілька днів розпочнуть навчання у Центрах ветеранського розвитку. Розпочинається третій рівень відбору кандидатів у помічники ветеранів. Із осіб, які успішно пройшли тестування та співбесіди у пілотних громадах, завершується формування перших навчальних груп у Вінницький та Миколаївських областях. Невдовзі вони розпочнуть тритижневе фахове навчання у Центрах ветеранського розвитку, які створено на базах місцевих провідних ЗВО. У Вінниці – це 24 особи, у Миколаєві – 29. Після цього кандидати складуть заліки та за їхніми результатами отримають сертифікати. Далі відбудеться їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що беруть участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником. Тобто вже наприкінці серпня перші помічники за принципом “рівний з рівним” розпочнуть супровід наших Захисників та Захисниць на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.
Станом на 4.08.2023 ветерани та члени їх сімей отримали 16 млн грн на створення бізнесу за новим напрямом програми єРобота. Відповідно до умов програми вони можуть отримати кошти на розвиток бізнесу в розмірі від 250 000 грн до 1 млн грн. Вже є 41 переможець цієї програми – 20 ветеранів і 21 дружина ветерана.
Міністерство у справах ветеранів України спільно з ІТ-компанією EPAM Україна розпочинає реалізацію освітніх ініціатив для ветеранів, ветеранок та членів їхніх сімей. Навчання буде проводитися у Центрах ветеранського розвитку, які були створені під керівництвом Міністерства у Дніпрі, Вінниці, Львові та Миколаєві на базі провідних вишів. Ці освітні програми надають можливість українським ветеранам та їхнім сім'ям безкоштовно прийняти участь і дізнатися про кар'єрні перспективи в галузі ІТ. Також учасники зможуть засвоїти сучасні професійні навички, що допоможуть їм в адаптації від військової служби до цивільного життя.
Український ветеранський фонд відкриває набір заявок на новий конкурс «#ВАРТО: золоті руки!» УВФ Мінветеранів надаватиме на конкурсній основі грантові ресурси обсягом від 500 тисяч до 3 мільйонів гривень на власну справу для фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць. Хто може отримати фінансування:
Прийом заявок від бажаючих взяти участь у відборі стартував 28 липня 2023 року. Останній день прийому заяв - 21 серпня 2023 року (до 23:59 за київським часом).