• In English
 • 3 жовтня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 жовтня 2022 року о 18:59

  Нафтогаз планує побудувати кілька ТЕЦ в Житомирі та Львові

  Вартість доступу до міждержавних електромереж в напрямку Словаччини та Румунії, проданого на аукціонах «Укренерго» з 30 червня по 2 жовтня 2022 р., складає понад 4,7 млрд гривень

  За 2 минулі доби ракетними ударами повністю виведені з ладу 2 підстанції «Укренерго» на півдні України

   Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  Нафтогаз планує побудувати кілька ТЕЦ на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF) в Житомирі та Львові. Загальна потужність об’єктів складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Плановий період здачі об’єктів в експлуатацію у Львові – 1-й квартал 2023 року, в Житомирі – 4-й квартал 2023 року. Загалом у планах Нафтогазу побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.

  Загальна вартість доступу до міждержавних електромереж в напрямку Словаччини 🇸🇰 та Румунії 🇷🇴, проданого на аукціонах «Укренерго» з 30 червня по 2 жовтня 2022 р., складає понад 4,7 млрд гривень. Впродовж останнього тижня 26 вересня – 2 жовтня 2022 р. на цих аукціонах реалізовано доступ до міждержавних перетинів в обсязі 50 099 МВт, що більше ніж попереднього тижня. Це пов’язано з тим, що з 21 вересня величина доступного перетину в нічні години збільшилася на 50 МВт, і тепер впродовж всієї доби становить 300 МВт.

  За дві минулі доби ракетними ударами повністю виведені з ладу 2 підстанції «Укренерго» на півдні України. Внаслідок варварського нападу ушкоджене основне обладнання підстанцій та інших об’єктів високовольтної мережі. Постраждалих серед персоналу немає.

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 39,2 тисячі споживачів, які були знеструмлені через бойові дії: у Донецькій області - 27,3 тисячі, у Харківській - 6,4 тисячі, у Запорізькій – 3,8 тисячі, у Дніпропетровській – 1,7 тисячі споживачів.

  Знеструмленими залишаються 1299 населених пунктів, загалом близько 729,3 тисячі споживачів. Зокрема, в Донецькій області – близько 381,3 тисячі, Харківській – 135,6 тисячі, Луганській – понад 128,2 тисячі, Миколаївській – 30,6 тисячі споживачів.

  Газ

  Без газопостачання близько 623,7 тисячі абонентів.

  ЖКГ

  Державна установа "Фонд енергоефективності" отримає від Європейського Союзу 5 млн євро на пілотну програму з відновлення будинків, яка розпочнеться у жовтні. В середині жовтня 2022 року Фонд енергоефективності запустить пілотну грантову програму, яка передбачатиме надання ОСББ грантів на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт на проведення першочергових ремонтних робіт у будинках, пошкоджених внаслідок воєнних дій. Європейський Союз дав згоду на виділення 5 млн євро на реалізацію цього пілотного проєкту. Програма буде реалізовуватися у чотирьох областях - Київщина, Житомирщина, Чернігівщина та Сумщина. У цих регіонах планують надати підтримку щонайменше 60 будинкам, в яких створено ОСББ. У Фонді повідомили, що на один будинок буде виділятися не більше 6 млн грн.

  Київська міська військова адміністрація погодила інвестпрограму КП "Київтеплоенерго" на 12 місяців бюджетом 522,29 млн грн. 34,78% коштів спрямують на заходи щодо зниження суттєвих витрат та ресурсів, 5,03% – на заходи щодо забезпечення технологічного обліку ресурсів, 5,14% – на впровадження та розвиток інформтехнологій, 4,64% – на модернізацію та закупівлю нового спеціалізованого та спеціального транспорту. 50,41% – на інші заходи, у тому числі встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії.

  Міжнародний вимір та санкції

  Рафаель Гроссі продовжує консультації щодо впровадження зони ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС і планує цього тижня відвідати Київ та Москву. Візит є частиною поточних зусиль щодо «швидшого впровадження зони ядерної безпеки та безпеки навколо Запорізької атомної електростанції».

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

   

  3 жовтня: Ситуація в енергетиці