• In English
 • 6 жовтня Остап Семерак з робочою поїздкою відвідає Черкащину

  06
  жовтня

  09:30

  18:00

  субота
  Звенигородський район Черкаської області

  6 жовтня 2018 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак перебуватиме з робочою поїздкою на Черкащині, де буде розпочато загальнонаціональну екологічну акцію «Дуби Шевченка єднають Україну».

  Мета проекту – порятунок вікових та пам’ятних дубів періоду життя Тараса Шевченка та висадження молодих дерев-спадкоємців.

  Акція «Дуби Шевченка єднають Україну» розпочнеться із села Моринці. Там буде висаджено першу в Україні Алею саджанців, які виросли з жолудів від вікових дубів на Чернечій горі. Частину паростків дубів з-під Канева буде передано на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину та Полтавщину.

  Також волонтери та школярі зберуть нові жолуді на насіння в селі Будище, де до цього часу збереглося три унікальні 800-річні дуби, які бачив юний Тарас Шевченко.

  Заходи відбудуться за участю:

  • Остапа Семерака – Міністра екології та природних ресурсів України;
  • Ковтунця Володимира - першого заступника Міністра освіти і науки України;
  • Богдана Дзюраха - Секретаря Синоду Єпископів Українсько Греко-Католицької Церкви.

  У рамках акції запланований спільний молебень Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви.

  Завершиться екологічний день на Черкащині еко-пікніком у Будищі зі смакуванням улюбленої страви Тараса Шевченка - борщу з карасями.

  Шкілку із жолудями для вирощування нових дубів цього ж дня представники Мінприроди передадуть до Хорольського ботанічного саду на Полтавщині. Також у місцевому Дубовому гаю буде висаджено другу Алею дубів- спадкоємців вікових дубів, які були кремезними ще за життя Тараса Шевченка.

  Екологічна акція «Дуби Шевченка єднають Україну» є логічним продовженням загальнонаціональної акції «Посади дерево миру», яка свого часу була розпочата Українською греко-католицькою церквою та підтримана національними природними парками, заповідниками та активними громадянами по всій Україні.

  У заході запланована участь: Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, предстоятелів церков різних конфесій, представників Мінприроди та МОН, Черкаської ОДА, волонтерів, школярів та всіх, хто любить природу і творчість Тараса Шевченка.

  Захід розпочнеться у суботу, 6 жовтня, о 9.30 у с. Моринці Звенигородського району ( біля каплиці Святого Тарасія).

  12.00 – Збір жолудів у с. Будище Звенигородського району Черкаської області (біля колишньої садиби поміщика Енгельгардта).

  16.30 - Висадка жолудів та закладання Алеї в Хорольському ботанічному саду (м. Хорол Полтавська область вулиця Кременчуцька, 5 а).

  Передбачено спілкування із журналістами.

  Акредитація ЗМІ та довідкова інформація за телефоном: (044) 206-31-01, (097)54-54- 514.