• In English
 • 5 червня у Києві відбудеться презентація першої книжки про російську окупацію Криму

  05
  червня

  11:00

  13:00

  вівторок
  м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16

   5 червня у Києві відбудеться презентація першої книжки про російську окупацію Криму - «Люди сірої зони». У ній свідчать жертви окупації та люди, які, не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» - території, де не діють закони цивілізованого світу.

  Книжка створена за підтримки Українського інституту національної пам'яті. Вона охоплює період життя кримчан, коли російські силовики та спецслужби почали проти них масові репресії.

  У проекті авторів Анни Андрієвської та Олени Халімон йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію».

  Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові? Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.

  Час початку заходу: 11:00

  Місце проведення: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, ІА «Укрінформ» (1-й поверх).

  Спікери

  Володимир В’ятрович - Голова Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, публіцист. Анна Андрієвська — співавторка книги «Люди сірої зони», журналістка. Олена Халімон — співавторка книги «Люди сірої зони», співробітниця Українського інституту національної пам’яті. Андрій Щекун - співкоординатор руху «ЄвромайданКрим». Наталія Каплан - сестра політв'язня Олега Сенцова.

   Довідково

  Презентація книги «Люди «сірої зони» відбудеться у третю річницю початку кримінального переслідування кримчан російською владою за участь у Євромайдані. Після вироків кримських судів за це відбувають покарання активісти Олександр Костенко та Андрій Коломієць. Також у книжці представлені історії кримських політв'язнів, зокрема, Олега Сенцова та Володимира Балуха, які зараз голодують у російській в'язниці та сімферопольському СІЗО.