• In English
 • 4 липня відбудеться міжнародна конференція «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України»

  04
  липня

  09:00

  16:00

  четвер

  У Києві відбудеться міжнародна конференція «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України».

  Дата та час: 4 липня  2024  року 9:00 

  Організаторами конференції є «Кримський інститут стратегічних досліджень» (КІСД), Міністерство культури та інформаційної політики України та Міністерство закордонних справ України. 

  Конференція присвячена 70-річчю Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту та 25-річчю Другого протоколу 1999 р. до Гаазької конвенції 1954 р.

  Агресія Росії проти України, що розпочалася у 2014 році, а після 24 лютого 2022 року перейшла в повномасштабну ескалацію, для пам’яткоохоронної галузі стала найбільшим викликом. Наразі в Україні немає безпечних місць для культурних цінностей, фактично всі без винятку категорії пам’яток є під загрозою. Відрізняються лише рівні небезпеки, характер загроз і можливості як національної української, так і міжнародної системи права реагувати на них. Саме ці запитання та проблеми обговорюватимуть на конференції.

  Метою конференції є підвищення обізнаності про Гаазьку конвенцію та Другий протокол на національному та міжнародному рівні та забезпечення їх ефективності.

  Завданнями конференції є:

  •    обговорення релевантності інструментів міжнародного права, зокрема Гаазької конвенції та двох Протоколів до неї у справі захисту культурних цінностей/об’єктів культурної спадщини під час збройного конфлікту;

  •    ознайомлення з досвідом України та інших країн у сфері захисту культурних цінностей/об’єктів культурної спадщини під час збройних конфліктів;

  •    узагальнення досвіду, досягнутих результатів, прикладних досліджень та окреслення «дорожньої карти» наступних дій у контексті імплементації Україною норм Гаазької конвенції та двох протоколів до неї.

  На основі матеріалів конференції буде розроблено висновок, який буде представлений широкому колу зацікавлених організацій та медіа. Крім того, базові тези напрацьованої експертним середовищем декларації, планується оголосити під час засідання Комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту у грудні.

  На конференції заплановані виступи представників ЮНЕСКО, Офісу Генерального прокурора, МКІП, МЗС, Міноборони, Генерального штабу, а також низки міжнародних експертів: Dr. Michael Alejandro Delacruz, Ana Filipa Vrdoljak, Kristin Hausler, Andrzej Jakubowski та ін.

  Захід проводиться в межах проекту ГО КІСД «Культурна спадщина України під час війни: посилення голосів українських експертів» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Крім того конференція організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

  Партнери заходу: ГО «Українська асоціація міжнародного права» та ГО «Фонд підтримки фундаментальних досліджень».

  Акредитація та деталі роботи медіа:

  Програма конференції з детальним таймінгом буде надіслана медіа в індивідуальному порядку під час реєстрації. 

  Для проведення інтерв’ю та постановки запитань спікерам та учасникам конференції передбачені дві прес-зони, всередині та поза залом конференції. Також опісля кожного пленарного засідання буде проведена секція питання-відповіді, де медіа також зможуть поставити свої запитання.

  *Шановні представники медіа, просимо звернути увагу, що з міркувань безпеки, не можна розголошувати місце та час проведення заходу до його завершення!