• In English
 • 31 серпня Мінфін спільно з ДПС повідомлять про деталі та запуск одноразового добровільного декларування фізичними особами
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 серпня 2021

  31
  серпня

  14:00

  15:00

  вівторок


  31 серпня Мінфін спільно з ДПС та народними депутатами повідомлять про деталі та запуск одноразового добровільного декларування фізичними особами.

  З 1 вересня громадяни України матимуть можливість подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори.

  Участь у заході візьмуть участь:

  • Сергій Марченко - Міністр фінансів України,
  • Данило Гетманцев - Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики,
  • Євген Олейніков - в. о. Голови Державної податкової служби України.

  Тривалість заходу з 14:00 до 15:00.

  Місце проведення: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» (Адреса: вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ, 01001).

  Акредитація ЗМІ обов’язкова: anna@ukrinform.com.

  Довідково

  Запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено у Законі №1539. Прийнятий закон – це спосіб цивілізовано вивести на світло гроші та активи, які були приховані від оподаткування. Закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та залучення їх в економіку України.

  Закон запроваджує:

  - створення прозорих умов для сплати податків громадянами та підвищує рівень їх податкової культури;

  - кампанію із добровільного одноразового (спеціального) декларування активів фізичних осіб у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, що передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

  У добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

  Щодо задекларованих активів, з яких громадянин сплатить збір, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.