• In English
 • 29 листопада у Києві відбудеться презентація Інформаційно-комунікаційної системи «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»
  опубліковано 28 листопада 2023

  29
  листопада

  10:00

  15:00

  середа

  29 листопада презентуватимуть Інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» (єПам’ятка).

  Реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною держави. Наразі в систему введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва. 

  Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях. 

  Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління. Водночас єПам’ятка взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва  (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва.

  Також у межах івенту відбудеться Training workshop, де фахівці покажуть, як працювати з Державним реєстром нерухомих пам’яток України. 

  У заході візьмуть участь: 

  • т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв;
  • заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська;
  • народний депутат Олени Шуляк;
  • народний депутат Євгенія Кравчук (онлайн);
  • в. о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко.

  Місце проведення: KSE ICU Event Hall,  Київ, вул. Миколи Шпака, 3. 

  Час проведення: 10:00-15:00.

  Акредитація представників медіа — 28 листопада до 18:00 за формою: http://surl.li/nqwog

  Захід транслюватиметься на YouTube-каналі МКІП.