29 червня 2019 року – День Дунаю, і це ключова подія, яка є частиною Спільних Дунайських досліджень – найбільшого спільного міжнародного моніторингу Дунаю від верхів’я до гирла.
Дунай – друга за величиною річка Європи. Має площу річкового басейну в межах України – 30,626 тис. км², до якого належать суббасейни – Тиси, Пруту, Сірету і нижнього Дунаю.
Спільні Дунайські дослідження - це одночасні дослідження якості вод по всій довжині Дунаю, які проводяться кожні 6 років за участю 13 країн басейну за підтримки Міжнародної комісії з захисту р. Дунай.
Захід включатиме:
Прес-брифінг щодо нової системи державного моніторингу поверхневих вод, запровадженої цього року в Україні, її переваг та внеску ЄС у цій сфері.
Презентацію нових методів моніторингу, таких як аналіз екологічного ДНК, розчиненого у воді, що дозволяє визначити всі живі істоти, присутні в річці протягом останніх 3 днів та нецільовий скринінг хімічних речовин, що має можливість проаналізувати сотні токсичних речовин у воді, які не включені в регулярний моніторинг.
Демонстрацію накопиченого мікропластику у пробовідбірнику, встановленому вперше в Україні. Результати досліджень європейських річок показують, що часточки пластику повсюдно присутні у воді. Очікується, що завдяки отриманим даним можна буде вперше визначити рівень забруднення Дунаю мікропластиком та внеску кожної країни.
Екологічний квест для молоді та музичні виступи.
Організатори заходу: Державне агентство водних ресурсів України, Міністерство екології та природних ресурсів України спільно з Кілійською ОТГ, проектом ЄС «Водна ініціатива ЄС + для Східного партнерства» та проектом ЄС - ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи».
Щиро запрошуємо представників ЗМІ долучитися.
Що? Відзначення Дня Дунаю
Коли? 29 червня 2019 р., 14:00 – 17:00
Де? Кілія, дельта Дунаю, Одеська область
Запланована участь:
Миколи Кузьо, заступника Міністра екології та природних ресурсів України
Ірини Овчаренко, Голови Державного агентства водних ресурсів України
Йоганнеса Баура, керівника напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні
Юнони Віденіної, тематичного лідера з комунікації, проект EUWI+
Акредитація ЗМІ і додаткова інформація: Олена Марушевська, експерт з комунікації: Olena.marushevska@gmail.com або за тел. +38 067 906 20 61.
Останній термін акредитації: 27 червня, 15:00.
Для представників ЗМІ буде організований мікроавтобус з Одеси до Кілії та назад.
Довідково
Проект Європейського Союзу «Водна ініціатива ЄС + для Східного партнерства» (EUWI+) надає підтримку Україні та іншим країнам Східного Партнерства у наближенні їхнього законодавства до вимог ЄС в сфері управління водними ресурсами, зокрема у питаннях управління транскордонними річковими басейнами. Тривалість проекту – 2017-2020 рр. Головним завданням проекту в Україні є розробка Плану управління річковим басейном Дніпра.
Проект ЄС - ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» (EMBLAS-Plus) надає підтримку Україні та іншим Чорноморським країнам у збереженні Моря. Тривалість проекту - 2019-2020 рр. Бюджет: 1.6 млн. Євро.