• In English
 • 24 серпня відкриється виставка про видатних дисидентів, які наближали Незалежність

  23
  серпня
  середа

  У День Незалежності, 24 серпня, в Національному музеї історії України відкриється виставка «Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди», присвячена видатним дисидентам і шістдесятникам, які наближали здобуття незалежності.

  Виставка представляє 11 історій українців, які боролися за збереження нашої культури та ідентичності, відстоювали право на власну думку, жертвуючи свободою, здоров’ям, а інколи й життям. Водночас виставка присвячена 11 подіям та явищам із історії боротьби за незалежність у останні десятиліття радянської окупації. Кожному з Героїв відповідає один такий історичний епізод, до якого той був так чи так причетний. Серед героїв можна побачити: Василя Стуса, В’ячеслава Чорновіла, Левка Лук’яненка, Ірину Сеник.

  На виставці буде продемонстровано унікальні речі, що безпосередньо належали Героям. Зокрема, експонуватиметься куртка Василя Стуса, яка ніколи раніше не виставлялася. Також на виставці можна буде побачити сорочку, в якій був В’ячеслав Чорновіл у мить загибелі; рюкзак Левка Лук’яненка, який був у нього протягом 27 років в ув’язненні та на засланні; скуфію – повсякденний головний убір та нагороди Святого Патріарха Київського та всієї Русі-України Володимира (Романюка), твори художників Галини Севрук та Опанаса Заливахи й низку інших реліквій української історії.

  Акредитація для ЗМІ

  Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96