• In English
 • 20 червня відбудеться медіа-брифінг з нагоди Всесвітнього дня біженців
  Державна міграційна служба України, опубліковано 18 червня 2019

  20
  червня

  11:30

  12:30

  четвер
  м. Київ, вул. Терещенківська, 15

  Запрошуємо представників ЗМІ відвідати медіа-брифінг з нагоди Всесвітнього дня біженців, під час якого будуть представлені останні тенденції щодо ситуації з біженцями у світі загалом та в Україні зокрема.

  Спікери: 

  • Наталія Науменко, Перший заступник Голови Державної міграційної служби України,
  • Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців,
  • Олександр Галкін, Директор благодійного фонду «Право на захист»,
  • Наталія Гуржій, Голова правління БО “Благодійний фонд “РОКАДА”,
  • представники спільнот біженців.

  Дата та час: 20 червня, 11:30 – 12:30.

  Місце проведення: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ, вул. Терещенківська, 15), після чого журналістів буде запрошено поспілкуватись з учасниками фестивалю культур до Всесвітнього дня біженців у парку Т.Г. Шевченка.

  Реєстрація для представників ЗМІ: до 16-00 19 червня 2019 за телефоном +38 (050) 4138404, andrievs@unhcr.org, (Вікторія Андрієвська).

  Довідково

  Щороку 20 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день біженця, що був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2001 році на честь 50-річчя Конвенції ООН про статус біженців. В цей день світова спільнота відзначає мужність і витримку мільйонів біженців; це ключовий момент для суспільства, щоб заявити про свою підтримку родин, вимушених тікати з рідного дому.

  Нині світ зіткнувся із найвищим рівнем вимушеного переміщення. Небувала кількість людей змушена залишати свій дім у пошуках безпечного притулку. У 2018 році, в середньому кожної другої секунди одна людина була змушена тікати від війни, переслідування або насильства.

  За місяць до відзначення Міжнародного дня біженця, стартувала глобальна кампанія Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) «2 мільярди кілометрів» (2 billion kilometres) - саме таку відстань біженці долають кожного року, щоб дістатись безпечного притулку. Ідея кампанії – висловити свою підтримку і солідарність із тими, хто стали вимушеними переселенцями.

  Заходи з відзначення Всесвітнього дня біженців відбудуться по всій Україні: у Києві, Одесі, Харкові, Святогірську, Мар’їнці, Станиці-Луганській, Валуйському, Сєвєродонецьку, Мукачеве, Перечині, Івано–Франківську, Полтаві, Чернівцях, тощо.