• In English
 • 18 січня – брифінг «Розвиток біржової торгівлі біопаливом – стимул для ринку біоенергетики в Україні»

  18
  січня

  14:30

  15:30

  четвер

  18 січня 2024 року о 14:30 в ІА «Укрінформ» відбудеться брифінг з нагоди старту співпраці Держенергоефективності та Української енергетичної біржі над розвитком енергетичних ринків України, зокрема, над створенням прозорого та конкурентного ринку біопалива.

  Спікери:

  Ганна ЗАМАЗЄЄВА – Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності)

  Костянтин ШЕВЧУК – Заступник Генерального директора ТОВ «Українська енергетична біржа».

  Початок: 14:30 - 15:30.

  Місце проведення: ІА «Укрінформ», вул. Б. Хмельницького, 8/16 (2-й поверх).

  Акредитація ЗМІ за контактами: (044) 590-59-65, 096-906-85-95 та e-mail: saeepressa@gmail.com (Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності).

  Дивіться онлайн за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=YL2tO6xv8Eg

  Довідково

  Розвиток ринку біопалива – один із пріоритетів держави задля енергобезпеки та енергонезалежності як країни, так і громад, особливо у час енергетичних викликів та відбудови.

  В Україні, яка має потужний агропромисловий сектор, є значний потенціал для розвитку біоенергетики. Лише за рахунок агровідходів можна замістити близько 9 млрд м3 природного газу у рік (а це третина потреб країни в газі).

  З 2014 р. по 01.01.2023 введено 2,8 ГВт нових теплових потужностей на біомасі. Навіть попри війну, у 2022 р. в країні реалізовано понад 330 проектів із виробництва тепла з альтернативних видів палива загальною потужністю 235 МВт.

  Тож, попит на тверде біопаливо зростає. Тому ринок потребує впровадження прозорих і конкурентних умов для усіх гравців.

  Отже, у планах Держенергоефективності та Української енергетичної біржі спільно працювати над запровадженням ринкових інструментів, один з яких – біржа біопалива. Саме такий підхід забезпечить зниження і вирівнювання цін на сировину; якість та гарантії постачання сировини; підвищення конкуренції та прозорість торгівлі, і як результат – активне впровадження проектів із виробництва енергії з біомаси.