• In English
 • 14 вересня – прес-конференція щодо науково-технічного співробітництва Мінінфраструктури та НАНУ в галузі гідрографії і океанографії

  14
  вересня

  11:00

  13:00

  п’ятниця
  м. Київ, Поштова площа, 3

  Національна академія наук України запропонувала Міністерству інфраструктури України започаткувати спільну науково-технічну програму в сфері океанографічного і гідрографічного вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на період 2018-2022 рр.

  Фахівці державної установи «Держгідрографія» Мінінфраструктури України та державної установи «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» представлять проект зазначеної науково-технічної програми.

  Метою програми є проведення експедиційних досліджень для створення сучасного програмно-технічного комплексу – спільного автоматизованого банку цифрових океанографічних даних державної установи «Держгідрографія» Мінінфраструктури та НАН України для використання вітчизняними та іноземними спеціалістами інформації про стан морського середовища, зокрема в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства.

  В даний час реалізується пілотний проект програми, в рамках якого передбачається створення гідрографічного фрагмента банку океанографічних даних НАН України як першого етапу створення зазначеного програмно-технічного комплексу, а також проведення у 2018 році двох комплексних науково-дослідних експедицій: «Дніпро - 2018» та «Чорне море - 2018».

  Зокрема, План-програмою спільної комплексної річкової науково-дослідної експедиції «Дніпро - 2018» намічено проведення з 8 по 14 вересня 2018 року річкових експедиційних досліджень в акваторії Канівського водосховища річки Дніпро з використанням судна «Дельфін» (судновласник – державна установа «Держгідрографія»). Загальна протяжність маршруту експедиції – 360 км.

  Учасники першої спільної комплексної річкової науково-дослідної експедиції «Дніпро - 2018» представлять отримані результати.

  Початок заходу: 11:00

  Місце проведення прес-конференції: м. Київ, Поштова площа, 3. Річковий вокзал, причал №5, теплохід «Богдан Хмельницький»

  Акредитація представників ЗМІ проводиться до 17:00 13 вересня за тел.: 067- 345- 66-71, 050-175 84 83, e-mail: melenna2012@gmail.com. Контактна особа – прес-секретар ДУ «Держгідрографія» Наталія Мелень.

  Довідково

  Державна установа «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, що входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. До основних завдань Держгідрографії належить виконання науково-технічних програм у галузі навігації, гідрографії та океанографії, а також виконання міжнародних зобов’язань України з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, що включає гідрографічне і океанографічне вивчення океанів, морів і внутрішніх водних шляхів України.

  Державна установа «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» є державною бюджетною науковою установою, яка виконує гідрофізичні дослідження, здійснює організацію та забезпечення комплексних експедиційних наукових досліджень на морських та річкових науково-дослідних суднах, а також формування та ведення автоматизованого банку океанографічних даних НАН України.