• In English
 • 13 квітня - презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України
  Державна архівна служба України, опубліковано 11 квітня 2023

  13
  квітня

  13:00

  14:00

  четвер

  13 квітня 2023 року о 13:00 в «Укрінформ» відбудеться презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України, м. Київ на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал».

  Спікери заходу: 

  • Анатолій Хромов – Голова Державної архівної служби України,
  • Ярослав Файзулін – директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ,
  • Кирило Віслобоков – директор ПП «Архівні інформаційні системи».

  Місце проведення: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст. м. «Театральна»), зала 2.

  Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/live/h2SApVu5doQ?feature=share.

  Довідково

  Станом на сьогодні до Міжархівного пошукового порталу Укрдержархіву завантажено близько 3 мільйонів цифрових копій документів, а із документами ЦДІАК ресурс розшириться до понад 4 мільйонів копій архівних документів, які висвітлюють історію України XVI-ХХ століть, а також містять інформацію генеалогічного характеру.

  У ЦДІАК України сконцентровано документи, що висвітлюють історію українських земель періоду їх входження до складу Литви і Польщі (з ХІV до кінця ХVІІІ ст.), Російської імперії (з першої половини ХVIІІ ст. до революції 1917 р.). Важливе місце займають фонди установ Гетьманщини (друга половина ХVІІ ст. - остання чверть ХVІІІ ст.).

  Міжархівний пошуковий портал створено за ініціативи та підтримки Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Державним архівом Львівської області, у майбутньому до нього планується долучення всіх центральних та обласних архівів.