• In English

 •  

  ШМИГАЛЬ Денис Анатолійович

  Прем’єр-міністр України

  Народився 1975 року у м. Львів. Освіта повна вища – у 1997 р. закінчив Державний університет «Львівська Політехніка» за спеціальністю менеджмент у виробничій сфері (машинобудування), інженер-економіст. Кандидат економічних наук (2003 р.). 1995 - 2009 рр. - робота на керівних посадах на підприємствах Львова. 2009 - 2013 рр. – перейшов працювати до Львівської обласної державної адміністрації. У 2014 році став заступником начальника головного управління Міндоходів Львівської області. 2015 - 2017 рр. - радник‚ віце-президент‚ генеральний директор‚ член Наглядової ради ТзОВ ТВК «Львівхолод». 2017-2019 рр. - заступник генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго», директор ДТЕК Бурштинська ТЕС‚ в. о. заступника генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго»; м. Бурштин Івано-Франківської області. З серпня 2019 р. – по лютий 2020 р. - голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації. 4 лютого - по 4 березня 2020 р. - Віце-прем’єр-міністр України – Міністр розвитку громад та територій України. 4 березня 2020 р. - призначений на посаду Прем’єр-міністра України.   

  ПЕТРАШКО Ігор Ростиславович

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

  Народився у 1975 році у м. Стрий, Львівська область. У 1996 р. отримав диплом бакалавра з відзнакою за напрямом «Менеджмент» у Державному університету «Львівська політехніка». У 1997 р. закінчив повний курс цього університету за спеціальністю “Інженер-економіст”. Навчався за обміном у Великобританії, проходив стажування в Карловому університеті в м. Прага (Чехія). У 2001 році отримав диплом MBA бізнес-школи при університеті Вандербільта (США). У 2002 р. отримав другу вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка та здобув кваліфікацію юриста. Має понад 20 років досвіду в сфері економіки, менеджменту та управління. З 1996 року працював у провідних українських та міжнародних компаніях у сфері консалтингових та інвестиційних послуг. Зокрема, у 2004-2007 рр. був менеджером і партнером аудиторської компанії “Ernst&Young”. З 2007 по 2012 р. працював керівником відділу інвестиційно-банківської діяльності та департаменту корпоративного бізнесу в банківських установах. З 2013 р. працював заступником генерального директора агрохолдингу UkrLandFarming. 17 березня 2020 року призначений Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.


  ЖАЛІЛО Ярослав Анатолійович

  Заступник директора, керівник Центру економічних та соціальних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук, старший науковий співробітник. Заслужений економіст України.

  Секретар Ради з питань економічного розвитку

   Ярослав Анатолійович Жаліло народився 16 грудня 1970 року в Києві. У 1993 році закінчив економічний факультет Київського університету (спеціальність — політична економія). У 1996 році закінчив аспірантуру. У 1997 р. пройшов поглиблений курс з прикладної ринкової економіки в Об’єднаному віденському інституті. У 1996 році в Київському університеті захистив кандидатську дисертацію «Стратегія і тактика в державному регулюванні ринкових економічних систем». У 2016 році в Інституті економіки та прогнозування НАНУ захистив докторську дисертацію «Інституційна обумовленість і суб’єктність формування економічних стратегій». З 1993 року — старший консультант, з 1997 року — завідувач відділу, з 2009 року — заступник директора, з 2010 до 2014 — перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень. У 1995 – 1996 рр. – науковий консультант Президента Українського союзу промисловців та підприємців. У 2008 – 2010 рр. – радник Міністра економіки України. З 2014 до  2018 рр. — провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ. У 2014 - 2016 – радник Президента Асоціації платників податків України.  У 2016 - 2018 – керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень. З 2018 р. - заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень. Провідний фахівець з дослідження проблем макроекономіки, економічної політики та регіонального розвитку, має понад 25 років досвіду дорадництва у сфері економічної політики для Адміністрації Президента України, РНБОУ, урядових структур та громадських об’єднань; понад 20 років досвіду управління та керування проектами на посаді керівника недержавного аналітичного центру «Центр антикризових досліджень»; досвід керівництва підготовкою низки регіональних стратегій розвитку. Автор (співавтор) 6 монографій, понад 60 опублікованих аналітичних доповідей, понад 50 наукових статей, понад 100 статей у періодичній пресі з проблем макроекономіки, розвитку бізнесу, конкурентоспроможності, ефективності економічної політики, регіонального розвитку.


  АСЛУНД Андерс

  Старший науковий співробітник Атлантичної Ради США

  Викладає в Джорджтаунському університеті. Є провідним фахівцем з економічної політики Росії, України та Східної Європи. Доктор Аслунд був економічним радником кількох урядів, зокрема урядів Росії (1991-94) та України (1994-97). Є головою Консультативної ради Центру соціально-економічних досліджень у Варшаві та Наукової ради Інституту економіки в перехідному періоді Банку Фінляндії. Є автором чотирнадцяти книг. Раніше працював в Інституті міжнародної економіки Петерсона, Фонді Карнегі за міжнародний мир, Інституті Брукінгса та Інституті розширених російських досліджень Кеннана в Центрі Вудро Вілсона. Був професором Стокгольмської школи економіки та засновником Стокгольмського інституту економіки Східної Європи. Служив шведським дипломатом у Кувейті, Польщі, Женеві та Москві. Здобув ступінь доктора наук в Оксфордському університеті.

   


  БУІТЕР Віллем

  Професор Колумбійського університету. Старший співробітник Ради закордонних відносин

  Є запрошеним професором Школи міжнародних та громадських справ в Університеті Колумбії та членом Консультативного наукового комітету Ради європейських системних ризиків (ESRB). Був головним економістом у Citigroup з 2010 по 2018 рік та спеціальним економічним радником у Citigroup з 2018 по 2019 рік. Раніше був радником Goldman Sachs International з 2005 по 2009 рік, головним економістом та спеціальним радником президента Європейського банку з реконструкції та розвитку з 2000 по 2005 рік та зовнішній член Комітету з питань грошово-кредитної політики Банку Англії з 1997 по 2000 рік. Здобув ступінь доктора наук в Єльському університеті ще студентом Джеймса Тобіна. Був призначений Командором Британської імперії (CBE) у 2000 році за "послуги з економіки".


  ГЕЄЦЬ Валерій Михайлович

  Директор Державної установи “Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України”

  Закінчив механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, спеціальність – механіка (1963 – 1968 рр.). У 1998–2009 рр. – академік-секретар Відділення економіки НАН України; з 2014 р. – член Науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України; з 2015 р. – член науково-експертної колегії Громадської ради при Національному банку України;  з 2016 р. – член Національного комітету з промислового розвитку при Кабінеті Міністрів України  та робочої групи з координації співпраці НАН України з галузевими і громадськими організації промисловців, підприємців та роботодавців; член Правління Українського союзу промисловців і підприємців; з 2016 р. – член Комісії з питань удосконалення методології та звітної документації Державної служби статистики України; з 2016 р. – член тимчасової робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року;  з 2017 р. – член Національного комітету з промислового розвитку.


  ЛІБАНОВА Елла Марленівна

  Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України

  Народилася 12.02.1950 в Києві. Закінчила Київ. інститут народного господарства (1971). В 1978—2003 працювала в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України (з 1991 — завідувач відділу), з 2003 — заступник директора, з 2007 — директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України; з 2009 — також академік-секретар Відділення НАН України. Наукові праці стосуються демографії, економіки праці, соціальної економіки і політики. Брала участь в розробці методології вимірювання сталого людського розвитку, зокрема у формуванні системи статистичних індикаторів.


  НАЙМАН Ерік Леонтійович

  Керуючий партнер компанії Капітал Таймс

  З 2011 очолює Wealth management Capital Times. Написав 5 книг по інвестуванню, трейдингу, математиці та психології на глобальних фінансових ринках, в тому числі бестселери «Мала енциклопедія трейдера», «Шлях до фінансової свободи» і «Як купувати дешево і продавати дорого». Освіта: 2007 - Новосибірська Державна Академія Економіки і Менеджменту, спеціальність «Фінанси і кредит», 1998 - Науково-дослідний інститут при Міністерстві економіки України (здобуття наукового ступеня «Доктор економічний наук»).


  ПАСХАВЕР Олександр Йосипович

  Президент Центру економічного розвитку

  Економіст, закінчив Київський інститут народного господарства та аспірантуру Інституту економіки АН СРСР (Москва). Кандидат економічних наук, член-кореспондент Академії технологічних наук України, заслужений економіст України, радник Президента України. 1971-1992 роки — провідний науковий співробітник Інституту економіки НАН України. Займався дослідженнями питань економічної ефективності, приватизації та демонополізації. 1992-1994 роки — головний експерт Центру ринкових реформ, консультант «Putnam, Hayes and Bartlett», Фонду «Київ-реформа». Брав активну участь у впровадженні ринкових реформ в економіку України. В 1995 р. виступив одним з ініціаторів створення Центру економічного розвитку. Є його беззмінним президентом і головою редакційної ради інформаційно-аналітичного бюлетеня «Моніторинг економіки України». В різний час був радником Президента, Прем'єр-міністра, Віце-прем'єр-міністра, Міністра економіки, Голови Фонду державного майна України.


  ПЕНЦАК Євген Ярославович

  Ph.D. Lausanne University, к.ф.-м.н., викладач кафедри менеджменту Національного університету «Києво-Могилянська академія»

  Викладає економіку, фінанси, інвестиції та ризик-менеджмент у Києво-Могилянській Бізнес-Школі, бізнес-аналітику в  Українському католицькому університеті, управлінську економіку в бізнес-школі IPM у Мінську від Академії Леона Козьмінського (Варшава). Євген керує програмою Master of Business Analytics and Finance (MBAF) в Києво-Могилянській Бізнес Школі. Євген також викладав фінансову математику у Лозаннській політехніці (ETH), економетрику в Лозаннському університеті (UNIL) та інвестиційний менеджмент в Університеті Еразмуса в Роттердамі (EUR), працював аналітиком в Інституті Економіки Здоров’я та Менеджменту (IEMS) в Лозанні. Є. Пенцак є автором багатьох наукових публікацій з економіки та управління ризиками та учасником міжнародних економічних конференцій. Євген також є партнером компаній Finart Smart Solutions та Modex Ukraine.


  УСТЕНКО Олег Леонідович

  Виконавчий директор фонду «Bleyzer»

  Його економічні та фінансові дослідження зосереджені на перехідній та розвиваючій економіці. Регіон СНД та Україна - його особливі інтереси. Приєднався до Фонду «Блейзер» у 2004 році і з того часу бере активну участь у всіх великих проектах, включаючи оцінки макроекономіки, інвестицій та загальний бізнес-клімат у регіонах аналізу. Виступає консультантом Уряду України та інших країн СНД. Він є активним учасником великих економічних та ділових конференцій в регіоні і є одним з найбільш опублікованих та відомих економістів в Україні. До того, як приєднатися до фонду "Bleyzer", брав участь у різних проектах, орієнтованих на економічну політику Світового банку, ОЕСР, урядів країн СНД та провідних університетів, включаючи Гарвардський університет та MIT. Олег Устенко має ступінь магістра Гарвардського університету та доктора наук (Київський державний економічний університет). Він також відвідував програму з економіки в університеті Брандейса.