• In English
 • Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди 310-ї річниці Батуринської трагедії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 листопада 2018 року о 09:00

  Шановні співвітчизники!

  310 років тому війська московського царя повністю знищили Батурин, столицю гетьмана Івана Мазепи, за те, що той насмілився виступити проти російського монарха на захист України від знущань та порушення царем своїх зобов’язань. Дізнавшись, що Мазепа уклав союз зі шведським королем Карлом ХІІ, знавіснілий московський цар наказав знищити гетьманську столицю разом з її мешканцями. Московські війська не залишили в живих ні жінок, ні дітей. За підрахунками істориків, було вбито більше десяти тисяч осіб.

  Ця трагедія сколихнула не лише Україну, а і всю Європу. Європейські газети в один голос твердили про жахи московського варварства, яке потопило Україну в крові. Батуринська трагедія уже тоді яскраво проілюструвала цивілізаційну прірву між Європою та російським самодержавством. Волелюбність українського народу та демократичні зачатки козацької держави були ненависні для царської влади, яка вбачала у них загрозу своєму режиму тотального безправ’я.

  Сьогодні Україна знову бореться з новітнім російським авторитаризмом, захищаючи своє право бути частиною європейського цивілізаційного простору. У нашій боротьбі проти агресії сусідньої держави ми знову переживаємо трагічні моменти. Однак пам’ять про Батурин додає нам наснаги та змушує йти до кінця у боротьбі за власне майбутнє.

  Батуринська трагедія назавжди залишиться у наших серцях та нашій національній пам’яті.

  З повагою

   

  Прем’єр-міністр України                               Володимир ГРОЙСМАН