• In English
 • Жертви торгівлі людьми можуть отримати від держави від 4 тис. грн допомоги, - Сергій Ніжинський
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 18 лютого 2020 року о 14:08

  Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський у сюжеті телеканалу 1+1, присвяченому проблемі протидії торгівлі людьми, підкреслив, що держава і надалі буде захищати своїх громадян від потрапляння до рук торгівців людьми.

  „Відповідно до нашого законодавства дана категорія громадян може отримати фінансову допомогу у разі потреби і ця сума сягає від 4800 до 5600 грн. Це разова допомога”, – повідомив Сергій Ніжинський, коментуючи виклики, з якими стикається Україна у сфері протидії торгівлі людьми та захисту потерпілих осіб, зокрема, збільшення кількості громадян України, яких втягнуто у злочинну діяльність, а саме перевезення наркотичних речовин на території Російської Федерації та щодо недотримання їхніх прав.

  Заступник Міністра зазначив, що часто у трудове рабство потрапляють люди, які з різних причин опинились у скрутному матеріальному становищі, часто це люди, які втратили роботу, зокрема, молодь.

  Сергій Ніжинський наголосив на традиційних методах, які використовують работоргівці для залякування жертв, щодо яких проводиться роз’яснювальна робота серед потенційних груп ризику у ході інформаційних кампаній з протидії торгівлі людьми.

  „У них відбирають телефони, відповідні документи, паспорти, починаються залякування. Коли погрожують твоєму життю, чи життю родичів, д уже важко прийняти рішення,” – сказав заступник Міністра.

  Нагадаємо, щорічно більше 3 млн українців їдуть на заробітки за кордон.

  З 1991 року більше 230 тис. українців стали „живим товаром”.

  Українці найчастіше опиняються у трудовому рабстві у Росії переважно на будівництві, у сфері аграрного, ресторанно-готельного та грального бізнесу.

  З 2012 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 881 особі.