• In English
  • Земельні відносини в умовах воєнного стану: 5 ключових змін

    Актуальні питання змін до земельного законодавства в умовах воєнного стану обговорили представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, територіальних громад, агровиробники, землевласники і землекористувачі, сертифіковані інженери-землевпорядники за ініціативи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

    Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у вітальному слові наголосив, що обов’язковою умовою швидкої перемоги України є можливість вирощувати с/г продукцію на всіх землях с/г призначення, вказавши на важливі стратегічні цілі. «Перш за все – це забезпечення продовольчої безпеки, уникнення будь-якого ризику голоду. Україна в останні роки робила величезний внесок у забезпечення світової продовольчої безпеки, експортуючи сільгоспродукцію різних типів – рослинництва, тваринництва, садівництва, переробленої харчової продукції, яка в еквіваленті давала можливість прогодувати до 400 млн людей у рік. Тому навіть в умовах війни нам важливо підтримувати міжнародних партнерів. А отже, важливо забезпечити максимальне використання кожного клаптика земель, де не йдуть активні бойові дії», – підкреслив він.

    З огляду на вказане і виникла гостра потреба в ухваленні Закону 2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». З моменту війни в Україні призупинили роботу практично всі електронні державні реєстри – тож було вкрай важливо забезпечити сталу роботу в сільському господарстві в умовах воєнного стану: дотримуючись закону, але позбувшись усіх зайвих бюрократичних процедур.

    Більш детально /за посиланням/.