• In English
 • Земельні аукціони: понад 5 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель

  На земельному аукціоні з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), організованому головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, що відбувся 19 квітня цього року, було продано право оренди 5 земельних ділянок загальною площею 59,8 гектара. Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 260 тис. грн (що у 12,6 раза перевищило стартову ціну продажу), який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

  Також під час цього аукціону відбувся найдорожчий продаж права оренди с/г земель державної власності на території Львівщини цього року. Було продано право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту) площею 23 га, розташованої на території Скелівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області. Розмір річної плати за користування цією земельною ділянкою перевищив стартову ціну продажу права оренди у 51 раз та становить понад 251 тис. грн (408% від нормативної грошової оцінки цієї ділянки), який орендар сплачуватиме щорічно до бюджету місцевої ради.

  Загалом за результатами земельних аукціонів, які були організовані головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та відбулися у 2021 році, було продано право оренди 73 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства, загальною площею 1,2 тис. гектара. Розмір річної плати за користування ділянками, визначений за результатами торгів, становить 5,02 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».