• In English
 • Земельна реформа стимулювала розвиток садівництва та відродження систем зрошення, - Денис Башлик

  Ринок землі стимулював розвиток садівництва та сприяв відродженню систем зрошення в Україні. Оскільки люди отримали змогу впроваджувати довгострокові проекти на власній, а не орендованій землі. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час прес-конференції «Земельна реформа: друга річниця», що відбулася в Києві.

  «Земельна реформа повинна бути комплексною. Це синергія з іншими реформами та програмами Уряду», – зазначив заступник Міністра.

  За його словами, в 2022 році Уряд запустив грантову програму єРобота, яка включає надання підприємцям підтримки для створення нових теплиць і садів. За рік роботи грантової програми різко зросла кількість гектарів, які використовують чи планують використати під сади.

  «До початку земельної реформи в середньому в рік реєструвалося до 1 тис. га нових садів. За цей рік вже зареєстровано 2,5 тис. га. До реформи набагато менше фермерів зважувалися вкладати інвестиції в багаторічні насадження на орендованій землі, тому що відчували себе незахищеним. Але тепер українці можуть отримати у власність земельну ділянку, щоб створити інвестиційний проект, такий як сад», - зазначає Денис Башлик.

  Також, за його словами, право власності на землю має позитивний ефект і для зрошування полів. Він нагадав, що в результаті реформи гідромеліорації, яка розпочалася в 2021 році, українці можуть створювати організації водокористувачів і розпоряджатися меліоративними системами на своїх земельних ділянках. Відтак, зі старту реформи вже зареєстровано 21 організація водокористувачів.