• In English
 • Завершується підготовка до запуску європейського моніторингу поверхневих вод в басейні Дніпра
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 22 січня 2021 року о 13:23

  Лабораторія моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород) активно готується до виконання вимірювань у рамках запровадження діагностичного моніторингу вод у басейні Дніпра.

  Важливим етапом під час визначення пріоритетних речовин у воді є пробопідготовка. Цілями її проведення є очистка проби від небажаних домішок та концентрація компонентів проби для подальшого якісного аналізу.

  У рамках проекту Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства придбана система твердо фазної екстракції, яка забезпечить виконання якісної та швидкої підготовки проб води для подальшого аналізу на газовому хроматографі. Одночасна екстракція 8 проб води дозволить значно пришвидшити процес аналізу проб води в лабораторії та забезпечити максимальне завантаження лабораторного обладнання для його ефективного використання.

  У онлайн форматі фахівцями лабораторії спільно з європейськими експертами було проведено встановлення системи твердо фазної екстракції.

  І зовсім скоро перші вимірювання діагностичного моніторингу в басейні Дніпра буде розпочато.

  Нагадуємо, що перша програма діагностичного моніторингу поверхневих вод затверджена наказом Міндовкілля від 31.12.2020 № 410 (https://cutt.ly/bjFsX2n).