• In English
 • Завдяки успішній ремонтній кампанії в енергетиці Україна збільшує обсяги експорту електроенергії, - Світлана Гринчук
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 березня 2024 року о 17:30

  Україна нарощує обсяги експорту електроенергії. Якщо у лютому країна продала сусідам 64 тисячі МВт*год електроенергії, то лише за 6 днів березня – 57 тисяч МВт*год. Окрім цього, за потреби надлишки електроенергії передавалися як аварійна допомога сусідній Польщі.

  Це стало можливим завдяки наймасштабнішій в історії України ремонтній кампанії на об’єктах енергетики, під час якої до енергосистеми було додано 3 ГВт генеруючих потужностей.

  Таку думку озвучила заступник Міністра енергетики України Світлана Гринчук в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  «За понад 120 днів опалювального сезону ми лише 8 разів зверталася по так звану аварійну допомогу, коли екстрено отримували електроенергію від країн-сусідів. Водночас 12 разів ми надавали таку допомогу», – сказала Світлана Гринчук, коментуючи інформацію про обсяги аварійної допомоги між країнами.

  Завдяки збільшенню потужностей генерації в енергосистемі фіксується профіцит електроенергії. Це дає змогу наростити обсяги експорту - наразі країна передає електроенергію до 5 країн. Також завдяки профіциту АТ «НАЕК «Енергоатом» на 5 діб раніше запланованого строку вивело у плановий ремонт один з блоків АЕС.