• In English
  • Завдяки ЕСКО-проектам можна досягти до 50% економії енергоспоживання у бюджетних установах

    ЕСКО - інструмент, що дозволяє провести модернізацію численних шкіл, дитячих садочків, лікарень та інших бюджетних установ завдяки залученню приватних інвестицій.

    «В Україні вже чимало таких успішних кейсів, які показують, що енергосервіс працює і має результат. На сьогодні в країні впроваджено ЕСКО-проектів на загальну суму 1,9 млрд гривень. Але цього ще замало, адже налічується понад 70 тис. бюджетних установ, що потребують термомодернізації. Обсяг ринку ЕСКО оцінюється експертами у понад 8,5 млрд доларів», - прокоментувала Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

    До прикладу, майже 1 млн грн щорічної економії на оплаті комунальних послуг отримає одна з українських гімназій після завершення ЕСКО-проекту. У рамках проекту було проведено комплекс енергоефективних заходів. У результаті економія енергоспоживання навіть перевищила очікуваний показник 25% і сягнула - 36%.

    Наскільки ефективний енергосервіс дізнавайтеся з реальних кейсів дослідження «Аналіз ефективності пілотних проектів ЕСКО у містах-партнерах. Успішний досвід впровадження енергосервісних договорів», підготовленого спільно з ПРООН.