• In English
 • Затверджено примірні договори купівлі-продажу електроенергії в рамках нової моделі ПСО
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 вересня 2021 року о 13:51

  Перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко провів засідання аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

  У ході засідання було затверджено примірні договори щодо купівлі-продажу електричної енергії:

  • між НАЕК «Енергоатом» і постачальником універсальних послуг;
  •  між НАЕК «Енергоатом» і оператором систем розподілу – для компенсації технологічних витрат електричної енергії на розподіл.

  Також було затверджено форми додаткових угод до таких договорів.

  У договорах прописано порядок купівлі-продажу електричної енергії, дії сторін у разі тимчасового призупинення або зменшення продажу (відпуску) електричної енергії тощо.

  «Це остаточний етап нормативної підготовки до запуску фінансової моделі ПСО з 1 жовтня цього року. Ми узгодили деталі нових договорів купівлі-продажу з НАЕК «Енергоатом», постачальниками універсальних послуг та ОСР, щоб забезпечити стабільне і надійне електропостачання населенню в умовах роботи нового механізму ПСО», - наголосив Юрій Власенко.

  Запровадження нової, фінансової, моделі ПСО забезпечить реалізацію ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо зниження тарифів на електроенергію для населення. Нагадаємо, з 1 жовтня ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і становитиме 1,44 грн/кВтгод за умови споживання до 250 кВтгод.