• In English
 • Затверджено Порядок проведення позапланових перевірок закладів загальної середньої освіти
  Державна служба якості освіти України, опубліковано 02 липня 2021 року о 14:02

  Завдяки процедурі позапланових перевірок Державна служба якості освіти України та її територіальні органи оперативно реагуватимуть на звернення учнів і батьків щодо захисту їхніх прав на доступну й якісну освіту.

  «Механізм позапланових перевірок дає змогу кожному учасникові освітнього процесу — учню, батькам, вчителю — рівноцінно захистити свої права та інтереси. Це важливо для того, щоб заклади освіти, їх засновники усвідомлено рухалися до підвищення якості у своїй діяльності, у фокусі якої — учень», — зазначив Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

  Для проведення перевірки закладу загальної середньої освіти передбачено три підстави:

  • скарга фізичної особи про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду її правам;
  • необхідність перевірки виконання розпорядження про усунення порушень, виданого за результатами попереднього заходу державного нагляду (контролю);
  • звернення освітнього омбудсмена.

  На відміну від інституційних аудитів, позапланові перевірки здійснюються без попередження. Тривалість перевірки — не більше десяти робочих днів. Результати оформлюватимуться актом, до якого директор школи зможе надавати свої зауваження та оцінку роботи комісії.

  У разі виявлення порушення законодавства Служба видаватиме розпорядження про усунення, обов’язкові до виконання. На офіційному вебсайті Служба оприлюднюватиме:

  • нормативно-правові акти, дотримання вимог яких перевіряється;
  • акти перевірок шкіл;
  • розпорядження про усунення порушень.

  Позапланова перевірка є заходом державного нагляду (контролю) у сфері освіти, передбаченим законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту».

  Порядок проведення позапланових перевірок закладів загальної середньої освіти затверджено наказом Міністерства освіти і науки України «Деякі питання здійснення державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти» від 30.04.2021 № 493.