• In English
 • Заступники головних прикордонних уповноважених України та Білорусі провели робочу зустріч
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 01 березня 2019 року о 15:45

  Сьогодні, 1 березня, в Білорусі відбулася робоча зустріч заступників головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь генерал-лейтенанта Василя Серватюка та генерал-майора Ігоря Буткевича.

  На зустрічі обговорювалися питання взаємодії, зокрема, обміну досвідом та співпраці між відомствами обох країн.

  Окремо керівники делегацій наголосили на підвищенні ефективності охорони українсько-білоруського державного кордону під час проведення в минулі роки спільних прикордонних операцій. Саме тому вони обговорили підготовлені пропозиції щодо заходів на 2019 рік та наприкінці зустрічі підписали План спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся - 2019».

  Крім того, Василь Серватюк та Ігор Буткевич розглянули можливість організації експертів сторін з метою ознайомлення з досвідом введення інноваційних підходів у забезпеченні прикордонного контролю на державному кордоні. У тому числі, що стосуються питань організації функціонування електронних черг, упорядкування питання зменшення часу очікування транспортними засобами під час оформлення в пунктах пропуску, введення системи контролю за наявності полісів обов’язкового страхування та шляхи покращення технічної складової прикордонного контролю.

  Також українська та білоруська делегації розглянули плани та перспективи роботи прикордонних відомств з інженерно-технічного облаштування спільної ділянки кордону. Сторони підтвердили необхідність узгодження запланованих робіт з урахуванням спільної заінтересованості щодо забезпечення безперервності інженерно-технічного прикриття державного кордону.

  Підсумовуючи результати зустрічі, Василь Серватюк зокрема зазначив, що для Держприкордонслужби України співпраця з прикордонним відомством Республіки Білорусь традиційно залишається однією з пріоритетних. «Результати нашої роботи та досягнуті домовленості дозволять нам забезпечити належний рівень безпеки на ділянці спільного кордону», – зазначив він.