• In English
 • Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця взяв участь у відкритті Щорічної наради ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 вересня 2018 року о 19:43

  10 вересня 2018 року заступник Міністра закордонних справ України, глава делегації України Сергій Кислиця взяв участь у офіційному відкритті найважливішого форуму ОБСЄ у галузі прав людини та основоположних свобод, верховенства права, демократії, толерантності та недискримінації – Щорічної наради ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі (м. Варшава, 10-21 вересня 2018 року).

  У своєму виступі  Сергій Кислиця  наголосив на тому, що РФ у порушення усіх принципів Гельсінського Заключного акта розпочала збройну агресію проти України, яка вже призвела до вбивства та поранення більше десяти тисяч осіб впродовж останніх чотирьох років. Сьогодні Росія продовжує обстріл українців на українській землі та заподіює грубі порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях.

  Сергій Кислиця підкреслив, що ключовим завданням для ОБСЄ та усіх держав-учасниць має стати притягнення держави-злочинця до відповідальності та полегшення долі людей, які постраждали та продовжують страждати від російської агресії. Ці питання повинні бути в основі спільної роботи в людському вимірі ОБСЄ. Крім того, важливо не допустити, щоб заходами ОБСЄ зловживала держава-агресор з метою легітимізації агресії та незаконної окупації.

  Сергій Кислиця закликав інститути ОБСЄ використовувати всі можливості для забезпечення негайного звільнення Олега Сенцова та усіх інших незаконно утримуваних українських громадян – політичних в'язнів – у Росії.

  Серед очікуваних результатів Варшавської наради ОБСЄ – подальша консолідація підтримки з боку держав-учасниць ОБСЄ суверенітету і територіальної цілісності України, політичний тиск на РФ щодо необхідності виконання нею взятих на себе міжнародних зобов’язань. Також участь делегації України у заході дозволить висвітлити прогрес щодо впровадження демократичних реформ в Україні та засвідчить відданість України зобов’язанням ОБСЄ у людському вимірі.