• In English
 • Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України М. Близнюк взяв участь в Українському форумі з відновлювальних джерел енергії

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України М. Близнюк взяв участь в Українському форумі з відновлювальних джерел енергії, що відбувся у м. Лондоні 24 червня 2019 року.

  У Форумі взяли участь розробники проектів з відновлюваних джерел енергії в Україні, як місцеві, так і міжнародні, а також провідні фінансисти, консультанти та спонсори проектів з Великої Британії, Європи і Північної Америки.

  Михайло Близнюк поінформував про досягнення України в сфері відновлювальної енергетики, майбутні перспективи, а також виклики, які стоять на заваді сталому розвитку ВДЕ та потребують відповідного реагування.

  «Відповідно до національного плану розвитку ВДЕ до 2020 року та Енергетичної стратегії України до 2035 року до 2020 року заплановано досягнути частки ВДЕ в 11%, а до 2035 році – понад 25%. При цьому в кінцевому споживанні електроенергії частка ВДЕ має складати 20%, або 38 тис. ГВт/год., з них 25 тис. ГВт/год., або 12% очікуваного річного електроспоживання мають становити СЕС, ВЕС, БіоЕС», – зазначив М. Близнюк у своєму виступі.

  Водночас М. Близнюк підкреслив, що відновлювальна енергетика в Україні є перспективним напрямком розвитку енергетики і в цілому – важливим аспектом енергетичної безпеки країни.

  Заступник Міністра зазначив, що «для подальшого розвитку відновлюваної енергетики в більш ефективний спосіб назріла нагальна потреба в запровадженні нової, аукціонної моделі підтримки ВДЕ, яка вже довела свою ефективність у багатьох країнах».