• In English
 • Заробітна плата медикам повинна виплачуватися вчасно та у повному об’ємі, — Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 26 вересня 2022 року о 14:15

  Під час робочої поїздки на Львівщину Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко обговорив з працівниками Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації пріоритетні питання в системі охорони здоров’я. Зокрема, і питання забезпечення медиків гідною заробітною платою на рівні не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медичної сестри.

  За його словами, керівник кожного медичного закладу має бути ефективним менеджером, для якого виплата зарплати медикам має бути пріоритетом №1. Він акцентував на тому, що важливим є не лише те, скільки коштів лікарня отримує за Програмою медичних гарантій, а й наскільки ефективно ними розпоряджається керівник.

  «Понад 7 місяців наші медики працюють в надважких умовах і впевнено тримають свій медичний фронт. Ми зі свого боку докладаємо максимум зусиль, аби базова заробітна плата виплачувалася в повному об'ємі в кожному медичному закладі. Зокрема, Національна служба здоров'я кожного місяця вчасно перераховує медичним закладам кошти за Програмою медичних гарантій. Далі справа за керівником медичного закладу, який має раціонально розпоряджатися коштами та першочергово спрямовувати їх на виплату заробітної плати медикам. А Департамент охорони здоров’я ОДА повинен постійно працювати з колективами лікарень і тримати руку на пульсі проблем і потреб закладу», — зазначив Віктор Ляшко.

  Ще на початку року держава запровадила пакет дофінансування для тих медичних закладів, які власним коштом не спроможні забезпечити виплату базової заробітної плати медикам. Лише у серпні дофінансування від держави отримали більше ніж 100 лікарень в різних куточках країни.

  Водночас механізм дофінансування є лише тимчасовим. Тому кожен медичний заклад має працювати над тим, аби посилити власну фінансову спроможність.

  Зокрема, на Львівщині 20 медичних закладів отримують дофінансування за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Загалом, лікарні вже отримали дофінансування від держави на 68 мільйонів гривень.

  Також Міністр охорони здоров'я нагадав, що ситуація, коли медичний заклад має десятки мільйонів залишків на рахунках, а при цьому затримує зарплату працівникам або не виплачує в повному обсязі — є абсолютно неприпустимою.

  Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що з початку року середня зарплата лікаря зросла на понад 30% (у порівнянні з торішнім рівнем у 18 170 грн) — до 24 150 грн. Водночас середня зарплата медичної сестри підвищилася з 13 800 до 16 010 гривень.