• In English
 • Запуск «Північного потоку 2» загрожує конкуренції на європейському газовому ринку: Ольга Стефанішина провела зустріч з Віце-президентом Єврокомісії Магрет Вестагер
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 листопада 2021 року о 15:34

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя обговорила з Виконавчим Віце-президентом з питань технологій та інновацій, Єврокомісаром з питань конкуренції Маргрет Вестагер збереження конкурентного середовища на європейському газовому ринку.

  «У відповідь на запит Уряду Європейська Комісія підтвердила готовність долучити Україну до консультацій щодо сертифікації «Північного потоку- 2». І йдеться не лише про енергетичну безпеку, а й про збереження конкуренції на ринку. До російського газопроводу та оператора правила європейського газового ринку повинні бути застосовані повною мірою. Ці правила вже довели свою ефективність запобігати зловживанням подібних природних монополій. Сертифікація «Північного потоку-2» без дотримання європейських норм стане серйозним ударом по конкуренції на газовому ринку. Україна готова надати аргументи для формування позиції Європейської Комісії», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Віце-президент Маргрет Вестагер наголосила, що Європейська Комісія від початку займала чітку позицію щодо ризиків, які несе «Північний потік 2», та підтвердила важливість збереження конкурентного середовища. Також Віце-президент поінформувала, що Єврокомісія досліджує ситуацію, що склалася на європейському газовому ринку.

  Іншою важливою темою розмови стала інтеграція України до Єдиного цифрового ринку ЄС. Учасники зустрічі позитивно оцінили прогрес України у сфері адаптації законодавства.

  Ольга Стефанішина поінформувала, що з 1 січня 2022 року набуває чинності новий закон про електронні комунікації, а у жовтні цього року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. У свою чергу Маргрет Вестагер зазначила, що вражена досягненнями України у сфері цифрової трансформації.

  Віце-прем'єр-міністр наголосила на необхідності спільно розробити дорожню карту із чітким баченням подальших кроків на шляху інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

  «Цифрова трансформація є одним із стратегічних пріоритетів Уряду України. Від початку регулювання у цій сфері розробляється відповідно до європейських норм. Сьогодні для того, аби рухатися вперед, важливо сформувати спільно чітке бачення щодо подальших кроків та механізму інтеграції цифрових ринків України та ЄС»,  сказала Ольга Стефанішина.