• In English
 • Запроваджено критерії для оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 18 жовтня 2018 року о 10:29

  Запроваджено критерії для оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України. Даними критеріями передбачено, що ризики групуватимуться в залежності від ступеня негативних наслідків, що можуть призвести до шкоди навколишньому природному середовищу в частині забезпечення охорони та використання водних біоресурсів (ВБР).

  Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 17 жовтня.

  Проект документа був розроблений відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та статті 9 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

  «Прийнята постанова передбачає, що держава не втручатиметься в діяльність суб’єктів господарювання, які добросовісно здійснюватимуть господарську діяльність з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України, а Держрибагентство ефективно і прозоро здійснюватиме планові заходи державного нагляду у даній сфері», - зазначив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярослав Бєлов.

  До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, належать:

  – дотримання суб’єктом господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України при здійсненні господарської діяльності;

  – строк провадження господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України;

  – максимальна кількість статистичних підрайонів промислу, в яких провадиться господарська діяльність з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України;

  – знаряддя лову, які використовуються при здійсненні господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України.

  З урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, буде здійснюватися віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику.

  Планові заходи державного нагляду будуть здійснюватися за діяльністю суб’єктів господарювання, які віднесені до:

  – високого ступеня ризику – не частіше одного разу на два роки;

  – середнього ступеня ризику – не частіше одного разу на три роки;

  – незначного ступеня ризику – не частіше одного разу на п’ять років.