• In English
 • Запрошуємо до обговорення проекту Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки»
  опубліковано 17 грудня 2020 року о 15:16

  Розроблення проекту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки (далі – проект Стратегії) триває з липня
  2020 року.

  Над документом працювала робоча група, утворена при Секретаріаті Кабінету Міністрів, та учасники громадсько-урядової платформи (понад 200 представників інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, міжнародних організацій, науковців, експертів), які долучалися до роботи тематичних підгруп робочої групи.

  Протягом липня – грудня 2020 року в рамках розроблення документа було проведено 37 заходів: засідання робочої групи та її підгруп, регіональні онлайн-обговорення у форматі світового кафе (долучилося понад 300 учасників), узгоджувальні наради та зустрічі, презентація та обговорення під час IX Форуму розвитку громадянського суспільства. Загалом до проекту надійшло понад 500 пропозицій/зауважень/коментарів від представників інститутів громадянського суспільства. Детальніше про процес підготовки проекту Стратегії - http://bit.ly/3airCfF.

  За результатами розроблено проект Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки».

  Метою прийняття акта є створення сприятливих умов для розвитку в суспільстві громадської ініціативи та самоорганізації, формування та діяльності інститутів громадянського суспільства, налагодження партнерської взаємодії між ними та органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також удосконалення реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.

  Проект акта поширюється на інтереси:

  - громадян, жителів громад;

  - організацій (інститутів) громадянського суспільства (громадські об’єднання, релігійні організації, благодійні організації, творчі спілки, професійні спілки та їх об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання, асоціації, органи самоорганізації населення);

  - органів місцевого самоврядування;

  - суб’єктів господарювання.

  Стратегічними напрямами проекту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 - 2026 роки пропонується визначити:

  - забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, вирішенні питань місцевого значення;

  - створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій (інститутів) громадянського суспільства;

  - стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

  - створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

  Реалізація запропонованих заходів у рамках відповідних напрямів позитивно вплине на можливість реалізовувати права та інтереси усіх визначених заінтереcованих сторін. Зокрема, передбачається:

  - підвищення рівня обізнаності громадян про можливість створення організацій (інститутів) громадянського суспільства, а також спрощення процедур реєстрації таких організацій (інститутів);

  - удосконалення форм участі громадян, організацій (інститутів) громадянського суспільства, жителів громад у прийнятті рішень як на національному, так і на місцевому рівні;

  - підвищення рівня інституційної та ресурсної спроможності організацій (інститутів) громадянського суспільства, розширення механізмів фінансової підтримки таких організацій (інститутів) органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами, суб’єктами господарювання;

  - розширення можливостей для здійснення діяльності організацій (інститутів) громадянського суспільства, їх участі у соціально-економічному житті, благодійній та волонтерській діяльності;

  - поширення практик міжсекторальної співпраці між організаціями (інститутами) громадянського суспільства, суб’єктами господарювання та органами державної влади для досягнення суспільного блага та ін.

  Передбачається, що реалізація Стратегії здійснюватиметься на національному та регіональному рівнях у партнерстві з організаціями (інститутами) громадянського суспільства. З цією метою Кабінетом Міністрів затверджуватимуться дворічні плани заходів.

  Текст проекту Указу Президента доступний за посиланням - https://bit.ly/2Wlikay.

  Письмові пропозиції до проекту акта можна надсилати до 31 грудня 2020 р. за відповідною формою на електронну адресу: leonteva@kmu.gov.ua.

  Консультації щодо проекту акта, що винесений на обговорення, надаються за телефонами: (044) 256-62-28, (044) 256-71-82, а також у разі надсилання відповідного звернення на адресу електронної пошти: leonteva@kmu.gov.ua.

  Відповідальна особа в Департаменті інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів: Леонтьєва Анна Анатоліївна.

  Звіт про результати консультацій з громадськістю буде оприлюднено у рубриці «Громадянське суспільство і влада» розділу «Для громадськості» Урядового порталу не пізніше ніж через два тижні після схвалення зазначеного проекту Указу Президента України на засіданні Уряду.