• In English
 • Замість декларативних пільг — дієві інструменти для самореалізації ветеранів у цивільному житті, — Максим Кушнір
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 18 квітня 2024 року о 18:18

  Замість декларативних пільг — дієві інструменти для самореалізації ветеранів у цивільному житті. На цьому наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір під час участі у форумі “10 років війни. Шлях до Перемоги”. Захід проходив у місті Дніпро на одній зі станцій метрополітену.

  На підземній локації зібралися захисники і захисниці, військовослужбовці, які відновлюються після отриманих на війні поранень, представники центральної та місцевої влади, медики, волонтери та громадські діячі.

  В ході форуму учасники обговорили низку питань щодо державної підтримки українських воїнів та їхніх сімей в умовах збройної агресії рф проти України. Йшлося, зокрема, про розширення мережі реабілітаційних закладів, масштабування “єдиного вікна” серед ЦНАП для надання ветеранських адмінпослуг та їхню цифровізацію тощо. І не менш головний акцент – пріоритетність державної ветеранської політики після перемоги, а саме її ефективна реалізація у регіонах та громадах.

  “Підтримка ветеранів має стати ключовим пріоритетом державної політики.  Це також є ключовим орієнтиром Доктрини Президента України та стратегічної політики Уряду, – наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір. – Наразі змінюємо парадигму: замість декларативних пільг – система самореалізації та мотивації ветеранів. І все це за потужної підтримки країни. Для цього вже підготували пілот стратегії переходу від військової служби до цивільного життя. Ним передбачені – економічна та соціальна реінтеграція оборонців у мирне життя. Це їхнє відновлення, забезпечення житлом і освітою”.

  У свою чергу начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак підкреслив: “Не втомлююся повторювати – “Дякую, Герої!” За те, що 10 років війни стоїмо. Життя продовжується у тилових містах і селах. І все завдяки оборонцям. Хлопцям та дівчатам, які стали бронею для кожного з нас. Серед них багато мешканців нашого регіону. І вони мають знати – ми поруч. З тими, хто на передовій. Підтримуємо озброєнням. Не підведемо й воїнів, які повернулися додому. Або згодом приїдуть до рідних”.