• In English
 • Залучення міжнародного партнера до спільного управління газотранспортною системою дасть змогу реалізувати потужний енергетичний потенціал України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 квітня 2018 року о 17:41

  Україна має надзвичайно потужний енергетичний потенціал, реалізація якого дозволить країні створити східноєвропейський газовий хаб, стати центром зберігання газу і почати експортувати український газ в європейські країни. Цей потенціал стосується великих обсягів розвіданих запасів газу, розвинутої газотранспортної системи та одних з найбільших в Європі підземних газових сховищ.

  Такої думки сьогодні в ході зустрічі у Києві дійшли Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон та Директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії Клаус Дітер Борхардт.

  Володимир Кістіон повідомив, що Україна вже працює над створенням міжнародного газового хабу. «Це ідеальна перспективна модель газового ринку України. Вона відкриває перед нами надзвичайні перспективи. Це, перш за все, 35 млрд м3 на рік видобутку українського газу та експорт газу для потреб споживачів ЄС з власних ресурсів – 5 млрд м3 на рік», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

  У цьому контексті Сторони дійшли спільної згоди в тому, що процес забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи – ПАТ «Магістральні газопроводи України» – має завершитися якомога швидше. Це дасть змогу залучити надійного міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС, перенести точку купівлі російського газу на схід України і запустити роботу міжнародного газового хабу на теренах української держави.

  Також Володимир Кістіон та Клаус Дітер Борхардт домовилися про те, що Європейська комісія на основі пропозицій, сформованих Робочою групою, яку Уряд України уповноважив провести попередні консультації з міжнародними операторами магістральних газових систем, долучиться до розроблення технічної частини до умов конкурсу на пошук міжнародного партнера для ПАТ «МГУ».

  Залучення міжнародного партнера до спільного управління газотранспортною системою дасть змогу реалізувати потужний енергетичний потенціал України