• In English
 • Залежність від російських енергоносіїв - пряма загроза національній безпеці країн, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 жовтня 2023 року о 15:37

  Залежність від російських енергоносіїв - пряма загроза національній безпеці країн. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко у відеозверненні до учасників Baltic Energy Forum.

  Очільник Міненерго зазначив, що росія вже давно почала використовувати енергетику як зброю, і минулої зими і Україна, і вся Європа вкотре в цьому переконалися.

  «Ми очікуємо, що росія продовжуватиме використовувати енергетику як зброю, загрожуючи всьому цивілізованому світові. Це значне випробування для всіх нас. Але скоординовані дії країн-партнерів можуть дати відсіч росії», - зазначив Герман Галущенко, додавши, що залежність від російського викопного палива є прямою загрозою національній безпеці країн.

  Міністр також зауважив про важливе значення «зеленого» переходу, який допоможе вирішити не тільки кліматичні проблеми, але і зміцнити стійкість енергосистем.

  Очільник Міненерго також подякував учасникам форуму за підтримку України у війні з росією і наголосив на значенні допомоги, яку український енергосектор отримує від литовської сторони.

  «Я щиро дякую литовському Уряду за підтримку України, яку ми відчуваємо з перших днів повномасштабного вторгнення. Ми отримали багато обладнання, зокрема два потужних автотрансформатори, які нам дійсно необхідні, аби вистояти наступної зими. Дякуємо за підтримку, ми обов’язково виграємо цю війну разом», - резюмував Герман Галущенко.