• In English
 • Законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів Комітет ВРУ розгляне в другому читанні сьогодні
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 05 лютого 2020 року о 10:45

  Обмеження обігу пластикових пакетів важливе для зменшення впливу на довкілля.

  5 лютого відбудуться комітетські слухання проекту Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (у другому читанні).

  Мінекоенерго підтримує зазначений законопроект та послідовно виступає за обмеження використання пластику.

  «Маю сподівання і закликаю депутатів підтримати цей законопроект. Це буде ознакою того, що ми є цивілізованою країною», - заявив Міністр енергетики та захисту довкілля. При цьому зауважив, що таке рішення повернеться сторицею здоров’ям для нас і наших дітей.

  «Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню, відтак, законопроект пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми», - наголошує Олексій Оржель.

  Також він додав що наступним кроком стане заборона одноразового пластику. Це той одноразовий посуд, який ми використовуємо. «Дуже важливо підтримати і цю ініціативу, бо тверді побутові відходи, які ми в результаті отримаємо, важко утилізувати. Поки в нас немає сучасних переробних заводів, де нема викидів, поки немає якісних і правильних полігонів, нам краще запобігати утворенню великої кількості відходів – це буде набагато ефективніше», — пояснив Міністр.

  При цьому під обмеження не підпадають біорозкладні пластикові пакети з відповідним маркуванням та пластикові пакети, обмежені розміром, які використовуються для пакування свіжого м'яса і риби.