• In English
 • Закон України про відновлення конкурсів прийнято з урахуванням пропозицій Президента


  Депутати підтримали проект Закону України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби з пропозиціями Президента України (реєстр. № 4531). За таке рішення проголосували 267 народних обранців.

  Зокрема, пропозиції стосуються визначення порядку діяльності Міністерства у разі коли посада Міністра є вакантною.

  Закон буде невідкладно надано на підпис Президенту України. Він набуде чинності з наступного дня після його опублікування.

  Документом передбачається:

  • встановлення шестимісячного строку для оголошення конкурсів на посади, на які здійснено призначення за результатами добору, та дев’ятимісячного граничного терміну дії контрактів, укладених на час карантину;

  • зменшення кількості кандидатів, серед яких суб’єкт призначення обирає переможця до 3-х осіб;

  • проведення конкурсів в тій же черговості, що і доборів на посади державної служби. Це означає, що в першу чергу конкурси буде оголошено на ті вакансії, призначення на які відбулося у квітні минулого року;

  • пропонувати наявні вакантні посади державному службовцю у разі зміни структури і штатного розпису або реорганізації;

  • інший механізм звільнення державних службовців категорії «А», з якими укладено контракт на час карантину, в разі їх звільнення за ст. 87-1 до набрання чинності цим Законом (звільнення через 30 днів з виплатою середньомісячної допомоги).

  Довідково

   Станом на 23 лютого 2021 року кількість оголошених доборів для заміщення посад державної служби, як альтернативи конкурсів в умовах карантину, складає 25732, з них на категорію «А» – 144, категорію «Б» – 6457, категорію «В» – 19131. З початку оголошення карантину кількість осіб, яких визначено для укладення контракту, становить понад 13 тисяч.