100% опитаних українських дітей відчули на собі вплив війни, при цьому 99 % із них постраждали від воєн безпосередньо і лише 1 % — назвали цей вплив опосередкованим. Таку жахливу реальність продемонстрували результати міжнародного дослідження «Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління».
Мета дослідження — визначити рівень ключових загроз для добробуту дітей у світі. У ньому взяли участь батьки та діти з 15 країн, у тому числі 300 дітей та 300 дорослих з України. Дослідження було проведено міжнародною дослідницькою консалтинговою компанією Catalyse Research спільно з BRAND UKRAINE за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на замовлення Глобальної платформи Саміту перших леді та джентльменів.
“Мені як мамі дуже прикро, що мій син розрізняє ворожі ракети за звуком і вміє розрахувати їхню швидкість, ніби це шкільна задача. І так само в нас уже вміють мільйони хлопчиків і дівчаток. Сумно, що вони проживають своє єдине дитинство в постійному ризику в той час, коли країна бореться за виживання. Як мама й перша леді я хотіла б гарантувати безпечне майбутнє кожній дитині у світі. Але зробити це можна лише разом, за участю всіх свідомих країн. Бо це — обов’язок світу перед дітьми”, - зазначила перша леді України Олена Зеленська.
Тож під час цьогорічного саміту перші леді та джентльмени різних країн разом із провідними міжнародними та українськими експертами, знаменитостями та поважними гостями досліджували та обговорювали загрози та виклики, з якими стикаються діти, комфортні умови для виховання наймолодшого покоління та державні механізми його захисту.
Учасники заходу розглянули проблему захисту дітей у ключових вимірах:
1. «Безпека дітей під час війни». На жаль, Україна нині є найбільшим експертом у цій темі. Але багато країн переживали або саме зараз переживають подібне. У всіх різний досвід, а тому варто ним ділитися і шукати спільні рішення і гарантії.
2. «Безпека дітей в родині». Здавалося б, це найприродніший простір для дитини, але, на жаль, і в ньому може чекати насильство та безправ’я.
3. «Безпека дітей в школі». Не лише про фізичну безпеку, але й про ментальну, про безпеку від булінгу. Про виклики, перед якими поставила Україну війна: від дистанційного навчання до будівництва бомбосховищ для шкіл та садків.
4. «Безпека дітей в кіберпросторі». Сучасним дітям життєво важливо знати не лише як реагувати на кібербулінг, але і як відрізнити правду від дезінформації.
5. «Безпечне довкілля для дітей». Адже екологія — це те, що ми залишаємо дітям у спадок. Тут теж є площина війни, бо українську екологію зараз нищить російська зброя.
Більше читайте на сайті МОЗ.