• In English
 • Закарпатські аудитори за минулий рік забезпечили відшкодування втрат на суму 17,8 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 21 січня 2019 року о 10:37

  За результатами проведених протягом 2018 року контрольних заходів фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 17,8 млн грн.

  Зокрема, за звітний період проведено 47 ревізій, якими виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат, на загальну суму 30,6 млн грн та забезпечено усунення таких порушень на загальну суму 13,1 млн грн.

  Крім того, проведено 7 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки, виконання бюджетних програм та виконання місцевого бюджету, під час яких виявлено неефективні управлінські рішення чи ризикові операції, що призвели чи можуть призвести до упущення вигод чи непродуктивних витрат на суму понад 34 млн грн та порушення законодавства, що призвели чи можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 36,6 млн грн.

  Об’єктам аудиту надано 52 пропозиції, спрямовані на покращення їх фінансового стану, ефективності використання державних та комунальних ресурсів. Через належне реагування на рекомендації державних аудиторів відшкодовано втрат, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, майже на 2,5 млн грн, а також упереджено понад 2,2 млн грн таких втрат.

  За допущені порушення 28 установам зупинено операції з бюджетними коштами, 19 – призупинено бюджетних асигнувань. Окрім того, за недотримання законодавства 157 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 28 – до дисциплінарної відповідальності.

  Правоохоронним органам передано матеріали 40 ревізій та 2 аудиторських звітів. За матеріалами 16 ревізій та 2 аудитів розпочато досудові розслідування.