• In English
 • Заява МЗС України щодо намірів російської федерації вчинити воєнний злочин щодо українських військовополонених у Маріуполі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 серпня 2022 року о 21:03

  Україна поінформувала міжнародних партнерів щодо намірів російської федерації вчинити кричущий воєнний злочин — судилище над українськими військовополоненими, захисниками і захисницями Маріуполя.

  Будь-яке судилище над військовополоненими стане грубим порушенням Статуту ООН, ІІІ Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року та Додаткового протоколу І, злочином проти основоположних норм і принципів міжнародного права, назавжди закріпить за росією статус держави-терориста, а за росіянами — клеймо варварів.

  Україна звертає увагу міжнародної спільноти на ретельну та цілеспрямовану підготовку кремля до вчинення цього злочину.

  Анонсоване рф судилище є нікчемним і неправомірним.

  Всі оборонці Маріуполя є комбатантами і після затримання стороною супротивника їм надається і гарантується статус військовополонених та відповідне поводження, згідно з положеннями міжнародного гуманітарного права, зокрема ІІІ Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року та Додаткового протоколу І.

  Україна закликає міжнародних партнерів – міжнародні організації та держави – рішуче засудити незаконні дії рф щодо українських військовополонених та вжити негайних заходів, аби змусити росію неухильно дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо поводження з військовополоненими.

  Україна документує всі факти і події, пов’язані з підготовкою та організацією можливого судилища над українськими захисниками. Кожен воєнний злочинець, задіяний у цьому процесі — від виконавців у Маріуполі до організаторів у кремлі — понесе найсуворішу відповідальність, скільки би часу це не зайняло.