• In English
 • Україна уклала новий контракт щодо транзиту газу до Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 грудня 2019 року о 23:22

  Урядова делегація на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем завершила переговори та досягла домовленостей щодо транзиту газу до Європи. 

  У результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт на п’ять років. Угода передбачає можливість пролонгації контракту через 5 років ще на 10 років на аналогічних умовах. 

  «Наша команда захистила національні інтереси України, ми отримали прийнятні умови по газовому контракту. При підписанні цього документа ми керувалися пріоритетами енергетичної безпеки України та добробуту наших людей. Завдяки підписанню контракту Україна збереже стабільність на вітчизняному та європейському ринку газу. Це позитивно вплине на енергетичні ринки та стане значним фактором зниження ціни газу на ринку», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

  Мінімальні гарантовані обсяги прокачки будуть 65 млрд м куб газу на перший рік та 40 млрд м куб на наступні 4 роки. При цьому фактичні обсяги можуть бути вищими. 

  «Однією з умов України під час переговорів було сплата 2,9 млрд доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Ці гроші ми вже отримали. Плюс, з урахуванням того, що українська газотранспортна інфраструктура залишається повністю задіяною, а нові маршрути доставки газу в Європу ще тривалий час можуть бути не реалізовані, ми будемо отримувати за транзит протягом наступних п’яти років орієнтовно 2-3 млрд доларів щорічно», — сказав Олексій Оржель.

  Глава Уряду також додав, що Україна вкотре довела європейським партнерам, що є надійним партнером, який виконує свої зобов’язання та гарантує енергетичну безпеку в регіоні. 

  «Сьогоднішній підписаний контракт — це результат злагодженої роботи нашої команди. Окремо хочу подякувати своїм колегам за надзвичайну роботу — Президент України Володимир Зеленський, урядова команда, Парламент та НАК Нафтогаз зробили неможливе, щоб цей документ був підписаний. Це черговий складний виклик, з яким ми успішно впорались», — наголосив Олексій Гончарук. 

  Україна уклала новий контракт щодо транзиту газу до Європи