• In English
 • Задля ефективного навчання й безбар’єрного доступу в Україні розробляють концепції відбудови зруйнованих типових радянських шкіл
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 20 липня 2023 року о 12:20

  Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Міністерство освіти і науки, ГО «Mariupol Reborn» та Big City Lab підписали меморандум про створення концепції архітектурної трансформації шкіл. Це дасть змогу запустити пілотний проект для п’яти типових шкіл, які реконструюють відповідно до потреб та вимог нових реалій.

  «Разом з профільним Міністерством ми працюємо над трансформацією сфери освіти в Україні. У межах нової стратегії важливим є питанням простору, у якому навчаються діти, його безпечність та безбар’єрність, наявність укриттів. Ми хочемо показати, як кардинально можуть бути трансформовані радянські приміщення. Як вони із сірих конструкцій, позбавлених розуміння потреб сучасної особистості, перетворюються в центри життя громади. Розроблені 5 типових концепцій, пропілотовані в п’яти областях, — це старт масштабної трансформації закладів освіти по всій країні», — зазначив Михайло Федоров.

  У школах учні проводять значну частину свого часу. Саме тому важливо, у яких умовах відбувається освітній процес і формування дітей як особистостей. Школи мають позбутися радянського минулого, нефункціональних приміщень та нераціонального використання простору.

  До того ж у новій реальності значна увага приділяється доступності та безпечності закладів. Саме тому в межах співпраці за підписаним меморандумом будуть розроблені концепції з урахуванням вимог та потреб нової реальності.

  «Майже 3,5 тисячі закладів освіти постраждали внаслідок бомбардувань та обстрілів, з них 335 зруйновано повністю. російські покидьки цілеспрямовано б’ють по освітній інфраструктурі. Бачив це на власні очі на лінії фронту. Утім, наше завдання — попри все дати дітям найкращий старт і можливості, зокрема завдяки принципу відбудови build back better. Сучасне освітнє середовище, безпечне та безбар’єрне, — один із фокусів нашої уваги», — зазначив Міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

  Спершу проекти реалізують у п’яти школах, які відберуть для пілотного етапу. За результатами співпраці і вдалої реалізації пілоту МОН отримає розроблені концепції для подальшої розбудови нової системи архітектури шкіл.

  Зокрема, архітектурна трансформація освітніх закладів відображатиме цінності Нової української школи. А також передбачатиме сучасний дизайн, наявність укриттів, створення функціональних просторів для навчання та комунікації дітей тощо.

  Детальніше на сайті Мінцифри.