• In English
 • Забудовникам Харківщини розповіли про переваги онлайн-платформи «Прозора ДАБІ»
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 15 листопада 2018 року о 17:48

  15 листопада у Валківській РДА Харківської області відбулася нарада щодо впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві з метою протидії корупції.

  У ході зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та забудовниками регіону обговорили питання забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів держархбудконтролю, запуск онлайн-сервісу «Прозора ДАБІ», а також практичну реалізацію механізму «будівельної амністії».

  Директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області Євгенія Іванська поінформувала:

  «На сьогодні вже працює сервіс «Прозора ДАБІ», який дозволяє забудовникам в онлайн-режимі дізнатися про стан розгляду поданих до Держархбудінспекції дозвільних документів».

  За її словами, сервіс має зручну та надзвичайно просту систему пошуку, за допомогою якої суб’єкти містобудування можуть бачити кожен етап розгляду своєї заяви та чітко відслідковувати терміни її розгляду.

  Крім того, Держархбудінспекцією відкрито доступ до інформації про проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Всі дані щодо здійснення заходів держархбудконтролю публікуються на Інспекційному порталі та сайті Держархбудінспекції.

  «Усі ці зміни дадуть змогу впорядкувати дозвільні та інспекційні процедури у будівництві та звести до мінімуму зловживання з боку чиновників, що у свою чергу унеможливить безпідставні відмови у видачі дозвільних документів та нівелює корупційні ризики», – підсумувала керівник органу держархбудконтролю.